בני זוג מקרית אתא מואשמים בניהול רשת בתי בושת

כתב האישום נגד השניים, בני 25 ו-30, כולל עבירות של סרסרות לזנות, סחר בבני אדם, החזקה וניהול מקומות לשם זנות, הלבנת הון ואיומים

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל

בני זוג תושבי קרית אתא מואשמים שניהלו דירות שעסקו בהן בזנות במהלך ארבע השנים האחרונות. כתבי האישום נגד השניים, אלכסנדר ראדן בן 30 ואליסה זמלן בת 25, הוגשו אתמול (ראשון) על ידי פרקליטות מחוז חיפה לביהמ"ש המחוזי בעיר.

ראדן וזמלן מואשמים בריבוי עבירות של סרסרות לזנות, החזקה וניהול מקומות לשם זנות, הלבנת הון, איומים ועשיית פעולה ברכוש אסור. נגד זמלן עומדים בנוסף אישומים של גרימה לעזיבת המדינה לשם עיסוק בזנות, ניסיון לעשות זאת, סחר בבני אדם וניסיון לסחר בבני אדם ואיסור פרסום בדבר שירותי זנות של בגיר.

אשה בזנות בדירה המשמשת לזנות בתל אביב, ארכיוןצילום: ASAblanca / Getty Images

מכתב האישום עולה כי בשנת 2012 פרסמה זמלן באינטרנט שירותי זנות בדירה בקרית אתא במסווה של שירותי עיסוי, והפנתה לקוחות אל הנשים שבזנות. בתמורה העבירו הנשים מחצית מהשכר שלהן, בגובה 200 שקל לכל מפגש, לידיה של זמלן. לאחר כשנה שכרה זמלן דירה נוספת בקרית חיים, ולאחר מכן שכר ראדן דירה, שגם היא שימשה כבית בושת. 

על פי האישום, בפברואר 2014 הגיעה לישראל אזרחית רוסיה ושוכנה בדירה נוספת ששכרו השנים בקרית מוצקין. זמלן פרסמה את שירותי הזנות והיתה אשת הקשר אליה. האשה קיבלה מכל לקוח 300 שקל, עד שנעצרה באפריל על ידי המשטרה.

בתחילת 2015, כך על פי האישום, הרחיבה זמלן את פעילותה ועד ליוני 2016 שכרה עוד שבע דירות שונות באזור הקריות. היא שיכנה בדירות נשים דוברות רוסית, פרסמה באינטרנט מודעות המציעות שירותי זנות, חלקן עם תמונות של הנשים, והעסיקה את הנשים בזנות תוך שהיא מפנה אליהן לקוחות. חלק מהכסף שהתקבל בגין שירותי הזנות עבר לזמלן באופן ישיר, וחלק באופן עקיף.

בתחילת שנת 2016 פרסמה זמלן מודעות ברוסית באתרי אינטרנט והציעה הכנסה הנעה בין 500-600 דולר ליום, תשלום עבור מגורים והחזר עלות טיסה. בכתב האישום מצויינות למעלה מעשר נשים שהגיעו בעקבות המודעות לישראל, שוכנו בדירות ששכרו שני הנאשמים ועבדו בזנות תוך שהן מעבירות חלק מהכנסתן לזמלן הנאשמים. זמלן  ניסתה לגייס נשים דרך  אפליקצית ווטאסאפ, והציעה לאזרחית אוקראינה לאתר נשים המעוניינות להגיע לישראל לעבוד בזנות תמורת 600 אירו לאישה שתעבוד במשך חודש שלם, או 400 אירו אם האישה תעבוד שלושה שבועות.

לפי כתבי האישום, בחלק מהתקופה הרוויחו השניים סכומים שהגיעו למאה אלף שקל בשבוע. הם פעלו כדי להסתיר את הכספים בהעברות מזומן לגורמים אחרים, תוך שזמלן מדריכה את הנשים להציג מצג שווא בחברות הנותנות שירותי מטבע לפיו הנשים מעבירות כספים למוטבים שהם אזרחים זרים קרובי משפחה. חלק מהכספים היא הורתה להם להעביר למשכירי הדירות ולנותני שירותים נוספים.

בכתב אישום נוסף מואשמת זמלן באיומים לאחר שבמהלך עימות עם אחת הנשים במסגרת החקירה היא קיללה את האישה ואיימה עליה, בנוכחות אנשי משטרה, כי תפגע בה ותשאיר אותה חסרת כל.

שני הנאשמים נעצרו על ידי ימ"ר מחוז חוף ב-18 ביוני, ויחד איתם נעצרו עוד ארבע אזרחיות זרות שהועסקו על ידי השניים.  לפי הבקשה להארכת מעצרם, יש בידי הפרקליטות עדויות של נשים, חוזי שכירות, פרסומים, התכתבויות והודעות קוליות וכן עדויות של לקוחות והאזנות סתר שנעשו על מכשירי הטלפון של הנאשמים.     

עורך הדין שמעון ציון המייצג את הנאשמים אמר בתגובה כי "מדובר היה במכוני עיסוי בלבד ולא בשירותי מין. כל אקט שנעשה בחדרי חדרים מעבר למותר בחוק הוא על דעת הבחורות שעבדו במקום ללא ידיעת מרשיי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ