בן 14 שביצע פיגוע דקירה נשפט לשש שנים וחצי במאסר

הנער, שיחד עם בן דודו בן ה-11 דקר מאבטח של הרכבת הקלה בירושלים בנובמבר, הורשע בחבלה בנסיבות מחמירות במסגרת עסקת טיעון. בן דודו נשלח למעון עקב גילו הצעיר

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בית המשפט המחוזי בירושלים אימץ אתמול (ראשון) הסדר טיעון וגזר שש וחצי שנות מאסר בפועל על הנער עלקם מועאוויה, בן 14 וחצי ממחנה הפליטים שועפאט, שהורשע בעבירה של חבלה בנסיבות מחמירות לאחר שהיה שותף ל בשכונת פסגת זאב בירושלים בנובמבר אשתקד.

הנער, יחד עם בן דודו עלי מועאוויה בן ה-11, הגיעו לירושלים ואיתם כלים חדים, עלו על הרכבת ותקפו מאבטח שנפצע באורח קל עד בינוני. המאבטח ירה בבן ה-11 בעוד נוסעים ברכבת הצליחו להשתלט על מועאוויה עד הגעת השוטרים.

אנשי כוחות הביטחון עוצרים את אחד המחבלים בזירת הפיגוע בפסגת זאב, בנובמבר
אנשי כוחות הביטחון עוצרים את עלקם מועאוויה בזירת הפיגוע בפסגת זאב, בנובמברצילום: רויטרס

נגד עלקם מועאוויה הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של ניסיון לרצח ולאחרונה, בתום משא ומתן עם הפרקליטות, תוקן כתב האישום לעבירה של חבלה בנסיבות מחמירות. עלי היה מתחת לגיל האחריות הפלילית ולא ניתן היה להעמידו לדין. הוא הועבר למעון חוסים לאחר ששוחרר מבית החולים בתום טיפול בשל פציעתו הקשה מירי המאבטח. 

עו"ד לאה צמל שייצגה את עלקם מועאוויה אמרה כי: "אין ספק שמדובר בעונש כבד מאוד כשמדובר בקטין שלא מלאו לו 15 שנים אבל העדפנו בתום משא ומתן ארוך להגיע להסדר ולא להשאיר את זה לשיקולי בית המשפט, בשל החשש שהעונש יהיה הרבה יותר קשה".

גורמי הביטחון ציינו ששני הנערים הושפעו אז מסרטון שהופץ ובו נראה הנער פצוע ושרוע על הקרקע בפסגת זאב, לאחר שנורה במהלך ניסיון שלו לבצע פיגוע דקירה. מנאסרה בן 15 הורשע במאי השנה בשתי עבירות של ניסיון לרצח במהלך פיגוע דקירה בנובמבר 2015 בפסגת זאב.

לפי מועדון האסיר הפלסטיני בבתי הסוהר בישראל מוחזקים כ-340 קטינים, מתוכם 11 המוחזקים במעון לחוסים בשל היותם מתחת לגיל האחריות הפלילית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ