המשטרה בודקת אם הועברו כספים לאשתו ולבנו של נתניהו

נבחן גם אם ראש הממשלה קיבל מתנות מאנשי עסקים זרים. ארי הרו, מגייס הכספים של נתניהו וראש הסגל לשעבר בלשכתו, נחקר בשנית

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארי הרו, אמש במשרדי להב 433 בלוד. מעצר הבית שלו הוארך עד יום שישי
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה בודקת אם הועברו כספים מאנשי עסקים בחו"ל לאשתו ולבנו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ששימשו לכאורה לצורכיהם האישיים. במשטרה מבררים אם כספי תרומות של אנשי העסקים, בעיקר מארה"ב, הועברו באופן שיטתי לשרה וליאיר נתניהו כדי לממן את אורח חייהם.

ארי הרו, מגייס הכספים של נתניהו וראש הסגל לשעבר בלשכתו, נחקר אתמול בפעם השנייה במשרדי להב 433. חקירתו נמשכה יותר מעשר שעות ומעצר הבית שבו הוא מוחזק הוארך עד יום שישי. חקירתו עוסקת בחשד כי לקח חלק בגיוס הכספים שהועברו לכאורה לבני משפחת נתניהו. במקביל, במשטרה נבדק מידע לפיו נתניהו קיבל מתנות יקרות ערך מאנשי עסקים זרים. במשטרה מנסים להבין כעת ממי גויסו הכספים שהועברו לידי הרו וממנו, לכאורה, לבני משפחת נתניהו.

עוד בודקים במשטרה אם הובטחה לאותם אנשי עסקים תמורה על הכסף שתרמו לכאורה; ועד כמה היה מעורב ראש הממשלה עצמו בפעילות הזו. לצורך כך מנסים החוקרים להתחקות אחר תורמים בולטים של ראש הממשלה מרחבי העולם, ונעזרים לשם כך גם בחקירה שמתנהלת בארה"ב נגד קרוב משפחה של שלמה רכניץ — איש עסקים שנחשב אחד התורמים הבולטים של נתניהו. בשלב זה נראה כי הכספים שעומדים במרכז הבדיקה לא שימשו לצרכים פוליטיים. במשטרה צפויים לזמן בימים הקרובים גורמים נוספים בסביבת נתניהו לחקירה כדי להרחיב את הבדיקה למעגלים נוספים, על בסיס המידע שנאסף והוצלב מהחקירות של הרו.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס אתמול לפרשה ואמר כי פרסום פרטיה יזיק לבדיקה וכי גם נתניהו לא יודע עליה דבר. "כשאחליט שאין נזק, הדברים ייצאו לידיעת הציבור", אמר היועמ"ש. "צריך לאזן בין זכות הציבור לדעת לבין עשיית נזק — וזה יעשה נזק. ראש הממשלה לא יודע כלום... סרן שמועתי עובד שעות נוספות ולכן אמרתי בהודעה שהוצאתי 'קחו בעירבון מוגבל את כל השמועות, הן לא מדויקות' והתכוונתי למה שאמרתי".

מנדלבליט, שאמר את הדברים בדיון בוועדת החוקה של הכנסת, אמר כי "יש זכות לציבור לדעת והיא חשובה מאוד, אבל יש חובה לבדוק כמו שצריך. כל דבר שייכנס לתוך עולם התוכן יעשה נזק. אני לא מתכוון לעסוק בזה. זה יגרום לנזק ואני לא מתכוון להגיד את הדברים". לשאלת ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אם הבדיקה בעניינו של נתניהו כוללת גם את בני משפחתו של ראש הממשלה, השיב מנדלבליט: "לא אמרתי את זה".

ראש הממשלה עצמו הגיב אתמול לפרסומים בנוגע לבדיקה בעניינו. ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) שאלה אותו כחלק מ"שעת שאלות" על שמועות שנפוצו לגביו ברשתות החברתיות, ולפיהן נבדק חשד שנעשה שימוש בדרכון עם שם בדוי שהנפיק המוסד עבור בנו, יאיר נתניהו. יו"ר הכנסת אדלשטיין ביקש לפסול את השאלה מפני שלא עסקה באף אחד ממשרדיו של נתניהו, אך ראש הממשלה ביקש בכל זאת להגיב לה. "בבל"ט מוחלט", אמר נתניהו. "יש כל כך הרבה שיטפון של הבלים, של שטויות, של המצאות, של שקרים. עוסקים בזה הרבה שנים ולא מצאו כלום מסיבה פשוטה — אין כלום. לא היה כלום. גם במקרה הזה, אין אש, אין עשן, יש אוויר חם. אני אומר לשואלים, גם לאלו שיש תקווה בלבם: אל תתפרו חליפות. עצרו את החייטים". נתניהו ציין כי הוא יוצא בתחילת ספטמבר לביקור בהולנד, ואחר כך ממשיך לעצרת הכללית של האו"ם. "כיוון ששמתי לב שהדיבורים האלה עומדים בסמיכות למשא ומתן המדיני, הנה אני נותן לכם את הזמן להמציא. לא היה כלום כי אין כלום", הוסיף.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ