לקראת מצעד הגאווה בירושלים: בני משפחתו של שליסל נחקרו והורחקו מהעיר

המשטרה הגיעה לבית המשפחה לפנות בוקר ועיכבה לחקירה את האם וחמישה מילדיה. אח אחד נעצר, ליתר הוצא צו הרחקה מהבירה בזמן מצעד הגאווה שיתקיים בחמישי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בני משפחתו של ישי שליסל, רוצח הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים בשנה שעברה, הורחקו מהעיר על ידי המשטרה לקראת קיום המצעד מחר

כוחות משטרה ובילוש הגיעו לפנות בוקר (רביעי) לבית משפחת שליסל ביד בנימין ועיכבו לחקירה את אם המשפחה וחמישה מילדיה. בסיום החקירה רובם התבקשו לחתום על הרחקה מירושלים למשך זמן מצעד הגאווה. אחד מאחיו, מיכאל שליסל, נעצר ומעצרו הוארך על ידי בית משפט השלום ביממה נוספת. הוא נחקר בימ"ר ירושלים.

שליסל בדיון בגזר דינו, בחודש שעבר בירושלים
שליסל בדיון בגזר דינו, בחודש שעבר בירושליםצילום: אמיל סלמן

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את בני משפחת שליסל מסר בתגובה: "המשטרה הודתה בפני רוב הנחקרים שלא היה שום בסיס לעיכוב, מדובר בהתעללות רק בגלל היותם בני המשפחה של ישי שליסל. הפשיטה על בית המשפחה הבוקר לא תסיר את החרפה והפשלה המשטרתית בשנה שעברה ולא מתקנים עוול בעוול אחר, לא חוקרים אנשים חפים מפשע בחקירות שווא רק בגלל מעשים שעשה בן המשפחה".

האגודה לזכויות האזרח מסרה כי הרחקת משפחת שליסל מירושלים, כמו גם ביצוע שיחות אזהרה והרחקת פעילים שמתנגדים למצעד הגאווה מירושלים, מדובר בפעולות פסולות הפוגעות בזכויות אדם. עו"ד שרונה אליהו חי מהאגודה לזכויות האזרח טענה כי נראה שהמשטרה משתמשת לרעה בסמכויות שלה ומשדרת מסר פסול לפיו מי שמשתתף במחאה או רוצה להביע דעה נגד מחאה אחרת "נמצא על הכוונת, תוך שימוש בפרקטיקות פוגעניות שמדכאות את חופש הביטוי והמחאה".

מדוברות המשטרה נמסר כי "במסגרת הפעילות הממוקדת וההערכות למצעד הגאווה בירושלים, נקטה המשטרה בקשת של פעולות המוקנות לה על פי החוק בהתאם למידע ולראיות הספציפיות ביחס לחשודים פוטנציאליים. בין היתר ננקטו כנגדם צעדים של הרחקות ו/או אזהרות" . מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי , אמר כי "כל ניסיון מצד קבוצות ויחידים לשבש, לפגוע או להשפיע באופן בלתי חוקי על תקינות המצעד ייענה בתגובה מידית, באכיפה נחושה, לרבות מעצרים והעמדה לדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ