אישום: הלין את מבצעי הפיגוע בשרונה במחסן בשגב שלום

לפי כתב האישום, תושב הנגב לא ידע כי השניים מתכננים פיגוע, אך ידע כי הם שוהים בלתי חוקיים. במחסן איחסנו המחבלים כלי נשק, תחמושת ואת החליפות שלבשו בפיגוע

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט השלום בב"ש נגד עבדלהאדי אבו עפאש, בן 49 משבט אל עזאזמה, על שהלין את מבצעי הפיגוע במתחם שרונה במחסן שבבעלותו בישוב הבדואי שגב שלום. אבו עפאש לא ידע כי השניים מתכננים לבצע פיגוע, אך ידע כי הם שוהים בלתי חוקיים.

על פי כתב האישום, המייחס לאבו עפאש עבירת הלנה שלא כדין בנסיבות מחמירות, במהלך השנים 2015-2016, הלין אבו עפאש במחסן הסמוך לביתו תושבים זרים, אשר נכנסו לישראל שלא כדין. אבו עפאש גבה מכל אחד מאותם תושבים בלתי חוקיים, תשלום בסך 200 שקלים לחודש עבור מגורים במחסן.

זירת הפיגוע במתחם שרונה, בחודש שעבר

ב-8 ליוני, יום הפיגוע במתחם שרונה, הגיעו מוחמד וחאלד מכאמרה, מבצעי הפיגוע, למחסן כשהם מצוידים בכלי נשק, תחמושת וחליפות מהודרות. במשך שעתיים, שהו מוחמד וחאלד במחסן, בו הם התארגנו לביצוע הפיגוע.  

בחקירתו, אישר אבו עפאש כי המחסן שייך לו, אולם טען כי המחסן היה נעול ולא התגורר בו אף אחד. על פי הבקשה למעצר עד תום ההליכים, דבריו עומדים בניגוד לגרסאות נחקרים אחרים בתיק, בהם גם המחבלים , ושב"ח נוסף שטען כי לן במחסן בעבור תשלום. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ