גילי כהן
גילי כהן

אביטל בן-נון וליאת בהר-כהן, עורכות דינה של החיילת שתת-אלוף אופק בוכריס מואשם שאנס, מתכוונות להגיש מחר (ראשון) תלונה במשטרה, עקב הפצת תמונותיה ברשתות החברתיות. התמונות הופיעו בין היתר בעמודי פייסבוק שהוקדשו לתמיכה בבוכריס. 

החיילת, א', שירתה תחת פיקודו של בוכריס בהיותו מפקד חטיבת גולני, ובפברואר התלוננה עליו במשטרה הצבאית החוקרת. לפי כתב האישום שהוגש נגדו שלשום הוא ביצע בא' שלושה מעשי אונס, מעשה סדום ושישה מעשים מגונים - זאת בנוסף לשישה מעשים מגונים שעשה בל', קצינה ששירתה אף היא תחת פיקודו. כשהחלה חקירת הפרשה קיבל בית הדין הצבאי המיוחד בקריה את בקשת התביעה הצבאית והוציא צו איסור פרסום על פרטיהן של א' ושל כל מתלוננת אחרת.

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, קראה היום ליועץ המשפטי לממשלה להורות למשטרה לאתר את מפרסם התמונות ולהעמידו לדין. "מדובר בניסיון להרתיע את המתלוננת ומתלוננות נוספות בעתיד", מסרה ח"כ גלאון. "צריך להתריע בפני מסע של השתלחות ורדיפה כנגד המתלוננת שעלולה להביא להתרת דמה ודמן של מתלוננות בעתיד. אסור לנו לשתוק מול הניסיון הזה". 

בתוך כך יצא אתמול מפקדו לשעבר של בוכריס, האלוף במילואים גרשון הכהן, להגנתו. בראיון לגלי צה"ל אמר הכהן: "אני בעניין הזה עם התנ"ך. דוד נשאר מלך ישראל, למרות שבעניין שלו אין דיון מה היה עם בת שבע". הכהן הוסיף כי "מדובר פה באחד ממפקדי צה"ל הבולטים ביותר. בכל דור יש כמה גיבורים וכמה בולטים, ומדובר באחד כזה. זה לא דבר של מה בכך. הוא גם אייקון שאלפים הלכו אחריו באמונה - יש לו טאצ' לעניין. הוא עשה דברים יפים וגדולים". במוצאי שבת התנצל הכהן, וטען כי "לא התכוון שמפקדות צה"ל מותרות לחייליו". 

בוכריס עצמו כינס בעקבות הגשת כתב האישום נגדו מסיבת עיתונאים ליד ביתו במצפה נטופה, שבה טען כי להאשמות נגדו אין שחר. "זהו קרב חיי ואני אנצח בו", אמר. 

בוכריס מוסר הצהרה בעקבות הגשת כתב האישום נגדו מחוץ לביתו במצפה נטופה, שלשוםצילום: גיל אליהו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ