גילי כהן
גילי כהן

תת-אלוף אופק בוכריס, הנאשם באונס ובשורת עבירות מין נוספות, הודה בחקירתו במצ"ח כי נישק אחת מהמתלוננות נגדו, קצינה ששירתה תחת פיקודו, לדבריו שלא בכפייה. כפי שדווח לראשונה בחדשות ערוץ 2, סיפר בוכריס לחוקריו: "היתה פעם שהתנשקנו, ואחר כך התקיימה בינינו שיחה שבה אמרנו שזה אירוע חד-פעמי, חודלים אותו מיד, שלא יחשבו שיש קשר רומנטי. זו היתה היסחפות מקומית. התנשקנו על הלחי, ואחר כך על השפתיים וזהו".

בעוד שבוכריס התייחס לתלונתה של ל', קצינה בדרגת רב-סרן, באמרו כי "היו חיבוקים, אולי נשיקות", היא הציגה בפני חוקרי מצ"ח תמונה שונה לחלוטין וכתב האישום מייחס לקצין שישה מעשים מגונים בה - בנוסף לשלושה מעשי אונס, מעשה סדום ושישה מעשים מגונים בחיילת א', שגם היא שירתה תחת פיקודו. כך, נטען, נישק בוכריס את ל' נגד רצונה ואף התפשט כשהיו במשרדו, ושוב כפה עליה נשיקה באירוע יחידתי. לפי כתב האישום, בוכריס נגע בל' ונישק אותה כמה פעמים בעת פגישת עבודה ואז הציע לה להתלוות אליה לחדר השינה בביתה, אף שהבהירה לו שאינה מעוניינת בכך. לפי התביעה הצבאית, בוכריס ניסה לנשק את ל' בניגוד לרצונה גם כשהיה מפקד אוגדה, בדרגת תת-אלוף.

באופן רשמי, בוכריס הכחיש מכל וכל מגע מיני כלשהו עם מי מהמתלוננות. גם ביום חמישי, כאשר התייצב אל מול מצלמות העיתונאים בעקבות הגשת כתב האישום נגדו, אמר: "אין לדברים שחר, לא היה ולא נברא". בוכריס, החיילת א' והקצינה ל' עברו בדיקת פוליגרף מטעם מצ"ח במסגרת חקירת הפרשה. אז טענו עורכי הדין של החיילת ושל הקצינה כי נציגי הפרקליטות הצבאית הודיעו להם שהשתיים נמצאו דוברות אמת בעוד שבוכריס נמצא דובר שקר. 

עורכות דינה של א', אביטל בן-נון וליאת בהר-כהן, מתכוונות להגיש מחר תלונה במשטרה על הפצת תמונותיה ברשתות החברתיות. התמונות הופיעו בין היתר בעמודי פייסבוק שהוקדשו לתמיכה בבוכריס. בינתיים הוסרו הפרסומים מהרשת. כשהחלה חקירת הפרשה קיבל בית הדין הצבאי המיוחד בקריה את בקשת התביעה הצבאית והוציא צו איסור פרסום על פרטיהן של א' ושל כל מתלוננת אחרת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ