המשטרה חוקרת את פרסום פרטי המתלוננת נגד אופק בוכריס

עורכת דינה של החיילת א' הגישו תלונה על חשיפת שמה ותמונתה בעמוד פייסבוק שמוקדש לתמיכה בתא"ל אופק בוכריס המואשם באונס, בניגוד לחוק ובניגוד לצו איסור פרסום על פרטי המתלוננות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה הודיעה היום (ראשון) כי היא חוקרת מי הפיץ ברשתות החברתיות את פרטיה של החיילת א' שהתלוננה כי תת-אלוף אופק בוכריס אנס אותה, וכי בכוונתה לפעול כנגד המפיצים. 

עורכת הדין אביטל בן נון, שמייצגת את א', אמרה כי הגישה תלונה למשטרת ישראל נגד מפרסמי שמה ותמונתה בניגוד לחוק ובניגוד לצו איסור הפרסום שהוצא על ידי בית הדין הצבאי. לדברי עו"ד בן נון, "מתחילת הפרשה חשופה המתלוננת למסע הכפשות הפוגע בה ועלול לרפות ידיהן של נשים מלהתלונן כנגד מי שפגע בהן מינית". היא אמרה כי מרגע שנפתחה החקירה נעשה שימוש בדף הפייסבוק שבו פורסמו פרטיה של א', שהנו דף תמיכה בתא"ל אופק בוכריס, כ"אכסניה להשחרת המתלוננות". לפי הודעת המשטרה, "טובת קורבן העבירה עומדת אל מול עינינו ולאחר התיאום מול צה"ל נפעל כנדרש".

בוכריס מחוץ לביתו במצפה נטופה, בשבוע שעברצילום: גיל אליהו

א' שירתה תחת פיקודו של בוכריס בעת שהיה מפקד חטיבת גולני. לפי כתב האישום שהוגש נגדו בשבוע שעבר, בוכריס ביצע בא' שלושה מעשי אונס, מעשה סדום ושישה מעשים מגונים - זאת בנוסף לשישה מעשים מגונים שהוא מואשם כי עשה ב-ל', קצינה ששירתה אף היא תחת פיקודו. כשהחלה חקירת הפרשה קיבל בית הדין הצבאי המיוחד בקריה את בקשת התביעה הצבאית והוציא צו איסור פרסום על פרטיהן של א' ושל כל מתלוננת אחרת.