עוכבו לחקירה שלושה חשודים בפרסום שמה ותמונתה של המתלוננת נגד אופק בוכריס

השלושה - בת 29 ממודיעין עילית, בן 57 מנתניה ובן 55 מלוד - חשודים בהפרת הוראה חוקית. שמה ופרטיה של א', שהתלוננה כי אופק בוכריס אנס אותה, פורסמו בעמודי תמיכה בו בפייסבוק

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופק בוכריס בפתח ביתו, בשבוע שעבר
אופק בוכריס בפתח ביתו, בשבוע שעברצילום: גיל אליהו

המשטרה עיכבה לחקירה שלושה אנשים החשודים בפרסום שמה המלא ותמונתה של א', המתלוננת נגד תא"ל אופק בוכריס, המואשם באונס, ברשתות החברתיות. הפרטים פורסמו בעמודי פייסבוק המוקדשים לתמיכה בבוכריס. השלושה - בת 29 ממודיעין עילית, בן 55 מלוד ובן 57 מנתניה - חשודים בעבירת הפרת הוראה חוקית: פרסום שמו של נפגע עבירה בעבירות מין.

בתחילת השבוע אמרה עורכת דינה של א', אביטל בן נון, כי הגישה תלונה למשטרת ישראל נגד מפרסמי שמה ותמונתה בניגוד לחוק ובניגוד לצו איסור הפרסום שהוצא על ידי בית הדין הצבאי. לדברי עו"ד בן נון, "מתחילת הפרשה חשופה המתלוננת למסע הכפשות הפוגע בה ועלול לרפות ידיהן של נשים מלהתלונן כנגד מי שפגע בהן מינית". היא אמרה כי מרגע שנפתחה החקירה נעשה שימוש בדף הפייסבוק שבו פורסמו פרטיה של א', שהנו דף תמיכה בתא"ל אופק בוכריס, כ"אכסניה להשחרת המתלוננות". לפי הודעת המשטרה, "טובת קורבן העבירה עומדת אל מול עינינו ולאחר התיאום מול צה"ל נפעל כנדרש".

א' שירתה תחת פיקודו של בוכריס בעת שהיה מפקד חטיבת גולני. לפי כתב האישום שהוגש נגדו בשבוע שעבר, בוכריס ביצע בא' שלושה מעשי אונס, מעשה סדום ושישה מעשים מגונים - זאת בנוסף לשישה מעשים מגונים שהוא מואשם כי עשה ב-ל', קצינה ששירתה אף היא תחת פיקודו. כשהחלה חקירת הפרשה קיבל בית הדין הצבאי המיוחד בקריה את בקשת התביעה הצבאית והוציא צו איסור פרסום על פרטיהן של א' ושל כל מתלוננת אחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ