אדם נורה למוות על ידי שוטרי יס"מ בדרום תל אביב לאחר ששלף לעברם אקדח

לפי דוברות המשטרה, השוטרים נתקלו בארבעה צעירים במהלך פעילות לאיתור סמים, וביקשו מהם להזדהות. אחד מהצעירים שלף את אקדחו וכיוון אותו לעבר השוטרים, שירו בו. מח"ש תחקור את ההתנהלות בזירה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

אדם נורה למוות לפנות בוקר (חמישי) על ידי שוטרי יס"מ בדרום תל אביב, לאחר ששלף לעברם את אקדחו. מדוברות המשטרה של מרחב יפתח נמסר כי הרקע לאירוע ככל הנראה פלילי.

מדוברות המשטרה כי במהלך הלילה פעלו שוטרי יס"מ כנגד פעילות סמים באזור דרום העיר תל אביב. סמוך לחצות נתקלו השוטרים בארבעה צעירים ברחוב ראשון לציון בתל אביב. מהדוברות נמסר כי השוטרים ביקשו מהם להזדהות, כשלפתע אחד הצעירים שלף אקדח וכיוונו כלפיהם, תוך ניסיון להמלט מהמקום. השוטרים ירו ופגעו באדם. 

עוד נמסר מדוברות המשטרה, כי הנפגע קיבל טיפול רפואי בשטח ובמקביל נערכו סריקות אחר החשודים הנוספים שנמלטו מהזירה. הפצוע פונה לביה"ח איכילוב, שם נקבע מותו.  למקום הוזעקו כוחות משטרה רבים בראשות מפקד המרחב ומפקד התחנה. 

בשלב זה טרם התבררה זהותו של האדם. מבירור שערכה המשטרה עלה כי הנשק ששימש אותו היה גנוב. לפי דוברות המשטרה, כלל העדויות וחומר החקירה יועבר לחוקרי מח"ש לבחינת ההתנהלות בזירה, כמקובל במקרים מסוג זה.

לפי הוראות פתיחה באש של המשטרה, שוטרים רשאים לפתוח באש רק במצב של סכנת חיים מיידית. בפקודות המטה הארצי נאסר לבצע מעצר בכלי ירייה, למעט בתנאים שמציין סעיף 2 באותה פקודה: "המעשה, שהוא עילת המעצר, סיכן בצורה ממשית את חייו או את שלמות גופו של אדם"; "האדם, שמבקשים לעצור בגין אותה עבירה, מסכן באופן ממשי את חייו או את שלמות גופו של אדם"; "אין דרך אחרת לבצע את המעצר". לפי הנוהל, גם כשמתמלאים תנאים אלה, השוטר חייב לתת אזהרה לחשוד, בקריאה בקול. הירייה הראשונה גם צריכה להיות באוויר. לפי ההוראות, ניתן לוותר על אזהרה מוקדמת כשצפויה סכנה ממשית מיידית לחיי השוטר או אדם אחר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ