שישה מורים נאשמים שהתעללו ותקפו תלמידים במשך עשור

כתב האישום מפרט שורת עבירות של מורים בתלמוד תורה של חסידות בעלז בת"א כלפי 22 מתלוננים. אחד המורים ביצע עבירות מין בתלמידים שפיתה עם ממתקים: "אלימות שאופיינה באכזריות והשפלה"

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (שלישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד שישה מורים בבית ספר של חסידות בעלז בתל אביב. כתב האישום מייחס למורה אברהם מרדכי רוזנפלד מעשי סדום רבים בקטין מתחת לגיל 16, מעשה מגונה, סחיטה באיומים ואיומים כלפי תלמידים. לשאר המורים מיוחסות עבירות התעללות ותקיפת קטינים במשך עשור, כשבתיק ישנם 22 מתלוננים שלמדו בכיתותיהם של הנאשמים.

מלבד רוזנפלד, המורים הם ישראל חיים שפירא, חיים פישגרונד, משה הירש, מנחם אלברשטיין ואברהם פנחס דייטש, בני 60-40 המלמדים בבית הספר "תלמוד תורה מחזיקי הדת דחסידי בעלזא". 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין שלי קוטין ולבנת מלמד, הנאשמים שימשו כמורים ומחנכים למספר רב של קטינים בגילי שלוש עד עשר בבית הספר. "החל משנת 2000 ועד 2011 בערך, הפעילו הנאשמים על הקטינים, במספר רב של הזדמנויות ובאופן שיטתי, על בסיס יומיומי, אלימות פיזית ונפשית, שאופיינה באכזריות, השפלה והטלת אימה, תוך ניצול יחסי התלות והמרות בין הנאשמים לבין הקטינים", נכתב בכתב האישום. "מהצטברותם של האירועים, התמשכותם, חומרתם ואופיים הרי שמעשיהם של הנאשמים עולים כדי התעללות גופנית ונפשית בקטינים".

האישום הראשון מפרט כיצד רוזנפלד נהג לשהות בחדר המנוחה, הנמצא סמוך לכיתה, שם נהג לאחסן ממתקים. רוזנפלד, לטענת הפרקליטות, נהג להורות לקטינים להיכנס לחדר ולהציע להם ממתקים, ושם ביצע בהם שורה של עבירות מין. בנוסף נכתב כי בהזדמנויות רבות הוא הכה את הקטינים בחלקים שונים בגופם, כולל בישבנם מול הכיתה כולה, באמצעות מקלות עץ שאספו הילדים בהפסקות עבורו ובהוראתו.

עוד נכתב כי המורה נהג לקשור את התלמידים לכיסאות באמצעות חבלים או אזיקונים, וכי בהזדמנויות שונות הכניס לפיהם כפית עמוסה פלפל שחור או סבון רחצה, ואסר עליהם לשטוף את פיהם לזמן מה, וזאת תוך שהם ממררים בבכי. עוד נכתב בכתה האישום כי רוזנפלד אסר על הקטינים להתפנות והורה להם להתאפק או לעשות את צרכיהם במכנסיים, ודרש מהם לנקות אחריהם כשהטילו את מימיהם בכיתה. על יתר הנאשמים נכתב כי נהגו להכות את הילדים, בין היתר באמצעות קרשים, להכניס לפיהם סבון, והנאשם מנחם אלברשטיין אף שפך על אחד המתלוננים תה רותח.

רוזנפלד נאשם גם בהתעללות בבעלי חיים לאחר שבמהלך שנת 2006, התעלל בחתול שנכנס לכיתה לעיני כל הקטינים ששהו בה, עד שלבסוף גרם למותו. עוד הוא נאשם בסחיטה באיומים של אשתו ובהתעללות בבנו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ