נעצר בכיר בארגון פשיעה כחלק מפרשת ההתנקשויות בעולם התחתון

הבכיר, יחד עם שמונה חשודים נוספים, נעצרו כחלק מחקירת פרשה המכונה בארגון 1131, שעיקרה פענוח מקרי רצח כחלק ממאבקי שליטה בין ארגוני פשיעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה עצרה היום (שלישי) בכיר בארגון פשיעה כחלק מחקירת פרשה המכונה בארגון 1131, ועיקרה פענוח שורה של התנקשויות בעולם התחתון. נוסף לבכיר שנעצר, ויובא מחר לדיון בהארכת מעצרו, נעצרו הבוקר שמונה חשודים נוספים במעורבות בפרשה. המעצר של חלקם הוארך עד ליום שני הבא ושל האחרים עד ליום רביעי הבא. על שמות החשודים וכן על כל פרטי הפרשה הוטל צו איסור פרסום.

ההתנקשויות שנחקרות אירעו כחלק ממאבקי שליטה בתחום ההלוואות בשוק האפור באזור המרכז, בין ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל לארגונו של יוסי מוסלי. חלק מההתנקשויות, שגבו את חייהם של 14 בני אדם, אירעו גם על רקע עריקה של עבריינים מארגונו של אברג'יל לזה של מוסלי.

כחלק מהפרשה נחקרים כמה מקרי רצח, בהם של ג'ורדן אזולאי, שרון מזרחי, יצחק גפן, מור אלגרבלי, משה אנחייסי, רמי אמירא ובר כהן. כמו כן, נחקרת מעורבותם של חשודים נוספים ברצח אבי דוד באוקטובר 2011 בבת ים, שנדון בימים אלה בבית המשפט; כמה ניסיונות רצח או קשירת קשר לפגיעה באחרים ב-2012; ניסיון רצח באמצעות מכונית ממולכדת שנתפסה על ידי המשטרה ב-2015. בפרשה זו כבר הורשע אחד המעורבים וכעת נחקרת מעורבות של חשודים נוספים; זריקת רימון לבית בראשון לציון וגניבת נשק מחייל בבת ים בדצמבר 2014; אחזקת אמצעי לחימה שתפסה המשטרה בגן ילדים בתל אביב. בפרשה זו כבר הורשע אחד המעורבים וכעת נחקרת מעורבותם של חשודים נוספים; סחיטה באיומים והצתה של דוכנים בשוק הכרמל בתל אביב ב-2015. 

בשבוע שעבר שוחררו ממעצר שבעה חברים בארגון הפשיעה של מוסלי המואשמים ברצח, לאור מידע המטיל ספק באשמתם. השבעה נעצרו בעקבות מידע שמסר עד מדינה ושייחס להם מעורבות בשלושה מעשי רצח שהתרחשו ב-2012: של בר כהן, אוהד פרנקו ודניאל סמארה. בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה לשחררם לאחר שעד מדינה הצביע על חשודים אחרים כאחראים לאחד ממעשי הרצח בהם הואשמו. ההחלטה צפויה להביא לקריסת התיק נגד השבעה, שנחשב לתיק דגל של המשטרה. 

במאי 2015 דווח כי המשטרה גייסה עד מדינה שהיה בכיר בארגונו של מוסלי כחלק מחקירת פרשה 1131. מידע שמסר העד הביא לפענוח כמה מקרי רצח, שלדבריו היה מעורב בהם אך לא ביצע אותם. בין היתר, הצביע העד על כמה מעורבים ברצח בר כהן, שאינם הנאשמים העומדים לדין כעת בגין המעשה. לאור זאת התערערה אמינותו של העד הראשון והתעורר ספק בדבר המידע שמסר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ