מוטי חסין חשוד במעורבות בשני מעשי רצח; מעצרו הוארך בשבועיים

חסין, שממלא את מקומו של יצחק אברג'יל הכלוא, נעצר אתמול יחד עם עוד שמונה חשודים בפרשת 1131. הפרשה בהתנקשויות שבוצעו בעולם התחתון על רקע סכסוכים עם ארגונו של יוסי מוסלי

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

מוטי חסין הוא העבריין הבכיר שנעצר אתמול על ידי המשטרה בחשד למעורבות בשני מעשי רצח - כך הותר בצהריים (רביעי) לפרסום. מעצרו של חסין התבצע כחלק מחקירת פרשה המכונה 1131 ועוסקת בשורה של התנקשויות בעולם התחתון. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של חסין ב-15 יום.

חסין משמש כממלא מקומו של יצחק אברג'יל המרצה עונש מאסר. הוא חשוד קשירת רצח לרצח יצחק גפן וג'ורדן אזולאי. בנוסף לחסין עצורים בפרשה עוד שמונה חשודים. המעצר של חלק מהם הוארך עד ליום שני הבא ושל חלק אחר עד ליום רביעי הבא. צו איסור פרסום מוטל על פרטי הפרשה.

מוטי חסין בבית המשפט, בשנה שעברהצילום: מוטי קמחי

ההתנקשויות שנחקרות בפרשת 1131 קשורות למאבקי שליטה בתחום ההלוואות בשוק האפור באזור המרכז בין ארגונו של אברג'יל לארגונו של יוסי מוסלי. חלק מההתנקשויות, שגבו בסך הכל את חייהם של 14 בני אדם, אירעו גם על רקע עריקה של עבריינים מארגונו של אברג'יל לזה של מוסלי.

למעט מקרי הרצח של אזולאי וגפן, נחקרות במסגרת הפרשה גם ההתנקשויות בחייהם של שרון מזרחי, מור אלגרבלי, משה נחייסי, רמי אמירא ובר כהן. כמו כן, נחקרת מעורבותם של חשודים נוספים ברצח אבי דוד באוקטובר 2011 בבת ים - תיק שנידון בימים אלה בבית המשפט.

עוד נחקרים במסגרת הפרשה: מספר ניסיונות רצח או קשירת קשר לפגיעה באחרים ב-2012; ניסיון רצח באמצעות מכונית ממולכדת שנתפסה על ידי המשטרה בשנה שעברה; זריקת רימון לבית בראשון לציון וגניבת נשק מחייל בבת ים בדצמבר 2014; אחזקת אמצעי לחימה שתפסה המשטרה בגן ילדים בתל אביב; והצתה של דוכנים בשוק הכרמל בתל אביב ב-2015. 

בשבוע שעבר שוחררו ממעצר שבעה חברים בארגון הפשיעה של מוסלי המואשמים ברצח, לאור מידע המטיל ספק באשמתם. השבעה נעצרו בעקבות מידע שמסר עד מדינה אשר ייחס להם מעורבות במעשי רצח של בר כהן, אוהד פרנקו ודניאל סמארה ב-2012. בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה לשחררם לאחר שעד מדינה הצביע על חשודים אחרים כאחראים לאחד ממעשי הרצח בהם הואשמו. ההחלטה צפויה להביא לקריסת התיק נגד השבעה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ