שב"ס פיזר אגפים של אסירי חמאס מחשש להתארגנות; יותר מ-250 פתחו בשביתת רעב

שב"ס טוען כי ממודיעין שהגיע לידיו עולה שאסירים בבתי הסוהר נפחא ואשל העבירו ביניהם מידע, בין היתר בעזרת טלפונים ניידים. 50 אסירים נוספים שובתים במחאה על מעצרם ללא משפט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא נפחא, ב-2011
כלא נפחא, ב-2011צילום: אילן אסייג

שירות בתי הסוהר (שב"ס) החליט לפנות שני אגפים שלמים של אסירי חמאס - האחד בכלא נפחא והשני בכלא אשל - ולפזרם מחדש עקב מידע מודיעני על התארגנות אסירים. על פי המודיעין שהגיע לידי שב"ס, אסירים משני בתי הסוהר העבירו ביניהם מידע רב באמצעות אנשים וכן באמצעות טלפונים ניידים שהועברו אליהם בחשאי.

בתגובה פתחו האסירים מהאגפים שפונו בשביתת רעב. מדובר ב-125 אסירים שהיו כלואים בנפחא ו-135 אסירים שהיו כלואים באשל. הם פוזרו בין בתי הסוהר השונים ברחבי הארץ ובכלל זה מתקן המעצר "אוהלי קידר". מנהלת האסירים הפלסטינים הודיעה כי האסירים פתחו בשביתת רעב במחאה על היחס אליהם.

במקביל, פתחו צוותים של סוהרים בשיתוף יחידות מיוחדות של שב"ס במבצע חיפושים נרחב באגפים שפונו ואיתרו מספר טלפונים ניידים, וחומרים כתובים שמצביעים על התארגנות בשני בתי הסוהר. בשלב זה לא ידוע טיב ההתארגנות, אך בין מאות האסירים שפונו גם כמה מבכירי חמאס הכלואים. החקירה צפויה להימשך שבוע עד עשרה ימים וייתכן שהיא תורחב במקרה הצורך לאגפים נוספים.

בשב"ס מנסים למנוע פעולות מחאה נוספות בקרב האסירים וחוששים מהתקוממות נרחבת יותר. 40 אסירים נוספים, פעילי החזית העממית, פתחו בחודש שעבר בשביתת רעב כאות הזדהות עם בילאל קאיד, השובת רעב מזה 51 יום. קאיד נעצר מינהלית מיד עם שחרורו בתום 14 שנות מאסר. כמו כן, שלושה עצירים מינהליים - בהם העיתונאי עומר נזאל - פתחו בשביתת רעב לאחרונה עקב מעצרם ללא משפט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ