ועדת השחרורים של שב"ס דחתה את הדיון בבקשתו של השופט לשעבר דן כהן

כהן, הסובל מסרטן, הורשע ב-2013 בקבלת שוחד של מיליון אירו מחברת "סימנס" הגרמנית והוא מרצה עונש של שש שנות מאסר. אתמול דווח כי הפרקליטות אינה מתכוונת להתנגד לשחרורו

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
שרון פולבר

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר דחתה היום (חמישי) את הדיון בעניינו של השופט לשעבר דן כהן למועד אחר. כהן  בעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט ונידון לשש שנות מאסר בפועל. דחיית הדיון נעשתה מטעמים טכניים.

כהן הורשע בקבלת שוחד מחברת "סימנס" הגרמנית בעת שכיהן כדירקטור בחברת החשמל לאחר שפרש מכס השיפוט. הוא נמלט לפרו כשהתברר לו שהוא דרוש לחקירה ולאחר כמה שנים הוסגר ארצה. בעת ריצוי מאסרו אושרה לו חופשה ארוכה של 60 יום לשם קבלת טיפול רפואי בשל מחלת הסרטן ממנה הוא סובל.

דן כהן בבית המשפט, ב-2013
דן כהן בבית המשפט, ב-2013צילום: מוטי מילרוד

כהן פנה לוועדה וביקש את להשתחרר, בין היתר, על רקע מצבו הרפואי. בחדשות 2 דווח אתמול כי הפרקליטות אינה מתכוונת להתנגד לשחרורו המוקדם. סנגורו, עו"ד איתן מעוז, מסר כי "בכל אמת מידה מקובלת כהן ראוי לשחרור מוקדם ואני משוכנע שכך ייעשה".

כהן הודה במרמה והפרת אמונים על כך שלא דיווח לדירקטוריון על קשריו העסקיים עם עזרא הראל, שעה שהדירקטוריון אישר רכישה של קרקעות החברה באשדוד במחיר 62.5 מיליון דולר, עליהן תכננה חברת החשמל להקים תחנת כוח. בפרשת סימנס הודה כהן בקבלת שוחד בגובה מיליון אירו ממנכ"ל סימנס, אורן אהרונסון, שעמו נחתם הסכם עד מדינה. בתמורה לשוחד קידם כהן כדירקטור בחברת חשמל את זכייתה של סימנס במכרז לרכישת שלוש טורבינות גז במחזור משולב.

בפרשת סימנס הודה כהן גם בעבירת מרמה והפרת אמונים. באישום השלישי בכתב האישום המתוקן הודה כהן בכך שלאחר שנחקר באזהרה במשרדי הרשות לניירות ערך ב-2003 וב-2005 לגבי עסקאות שונות שבוצעו על ידי חברת רוגוזין, לגביהן שמר על זכות השתיקה, עזב את הארץ תוך שהוא מודע לכך שהוא דרוש לחקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ