מטפל בדמיון מודרך מירושלים מואשם באונס שתי מטופלות

אלון שמיר, בן 50, מואשם שאנס שתי אחיות לאורך כעשר שנים וביצע עבירות מין נוספות בהן ובאחותן הקטינה. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים בטענה שאינו מסוגל לשלוט על דחפיו

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון שמיר בבית המשפט המחוזי, היום
אלון שמיר בבית המשפט המחוזי, היוםצילום: נועם מושקוביץ / וואלה! NEWS

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש הבוקר (ראשון) כתב אישום נגד המטפל אלון שמיר, תושב העיר בן 50, בגין אונס של שתי אחיות. כמו כן, מואשם שמיר ביצוע עבירות מין באחותן הקטינה של השתיים.

שמיר מטפל באמצעות דמיון מודרך ושיחות מאז שנת 2006. באותה שנה פנו אליו השלוש, שהיו עמו עד אז בקשרים חברתיים, בבקשה לסיוע. האחות הראשונה, ג', היתה בת 18 בעת תחילת הטיפול שנמשך כארבע שנים. 

"במהלך הטיפול", נאמר בכתב האישום, "נעה תדירות המפגשים שלהם בין פעם אחת לפעמיים בשבוע, למעט התקופות שבהן הנאשם שהה בחו"ל. המפגשים נערכו, על פי הנחיית הנאשם, במקומות שונים, בין היתר, בבתי קפה, בלובי של בתי מלון, ברכבו ובביתו". לפי כתב האישום שמיר אנס את ג', נגע בגופה ונישק אותה בהזדמנויות שונות. עוד נכתב כי "במספר רב של מפגשים, הראה הנאשם לג' סרטים בעלי תוכן מיני תוך שהוא מסביר לה באשר לתוכן הסרטים". 

בדצמבר 2014 החל שמיר לטפל גם באחות השנייה, ד'. על פי כתב האישום הוא ביצע בה מעשים מגונים ואנס אותה תוך שהוא מסביר לה שהוא צריך לבדוק את שלמות קרום הבתולין שלה. בתחילת 2015 הוא החל לטפל גם באחות השלישית, ה', שהיתה אז קטינה. לפי האישום, שמיר הסית את הטיפול לנושאים מיניים ובהמשך שכנע אותה לקיים איתו יחסי מין. בפברואר 2015, לאחר שהאחות השלישית הותקפה במהלך טיפול לכאורה, היא שוחחה על העניין עם אחותה וגילתה שגם היא נפגעה. הן שיתפו גם את האחות השלישית ואת אביהן ובהמשך הגישו תלונה במשטרה.

שמיר מואשם בעבירות רבות של אינוס, אינוס במרמה, קיום יחסי מין בין מטפל ומטופל, בעילה אסורה בהסכמה ומעשים מגונים. את כתב האישום הגישה עו"ד אביה גליקסברג – בניטה. יחד עם כתב האישום הגישה הפרקליטות גם בקשה למעצר עד תום ההליכים נגד שמיר. "כתב האישום כנגד המשיב משקף העדר שליטה של המשיב על דחפיו המיניים. המעשים התפרשו לאורך תקופה ארוכה של כעשר שנים. נוכח טיב העבירות ומעמדו של הנאשם ביחס למתלוננות, קיים יסוד סביר לחשש ששחרורו יוביל לשיבוש הליכי משפט או להשפעה על המתלוננות", נכתב בבקשה.

עו"ד שירן גולברי ממשרדו של ששי גז המייצגת את שמיר מסרה בתגובה לכתב האישום: "יש פה הרבה דברים שיצטרכו להתברר בהמשך, ברור לנו שלא כצעקתה, אנחנו נלמד את החומר ונגיב בבית המשפט".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ