שירי סובול הנאשמת ברצח אחותה התאומה תשוחרר למעצר בית

שופטת המחוזי קבעה כי למרות חומרת העבירה סובול תשהה בבית דודתה בתנאי מעצר, בין היתר בשל מצבה הנפשי. השחרור עוכב ב-48 שעות כדי לאפשר לפרקליטות לערער

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

בית המשפט המחוזי בת"א הורה הבוקר (שלישי) על שחרורה של שירי סובול הנאשמת ברצח אחותה הילי למעצר בית. הדיון בתנאי מעצרה נערך היום בפני השופטת רות לבהר שרון, לאחר שביהמ"ש העליון השיב את הדיון בנושא לבית המשפט המחוזי. השופטת קבעה כי סובול תשהה בתנאי מעצר בכל שעות היממה בבית דודתה. נאסר עליה לקיים כל קשר עם מי מהמעורבים בפרשה למעט עם אמה, והוצא נגדה צו עיכוב יציאה מן הארץ. לבקשת הפרקליטות, ניתן עיכוב ביצוע של 48 שעות לשם בדיקת האפשרות להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

"במקרה זה בצד כל חומרת העבירה ומורכבותה כאשר מדובר ברצח של אחותה התאומה, לא ניתן להתעלם ממצבה של הנאשמת כפי שעולה מחוות דעת פסיכיאטרית המאוד מפורטת המונחת בפני", כתבה השופטת בהחלטתה. "לא מדובר בחולת נפש, לא מדובר במי שלא מבינה את מעשיה ולא מדובר במי שאיננה יכולה לעמוד לדין", והוסיפה כי "שכנעה אותי במקרה זה מורכבות המקרה והעובדה שאני סבורה שהמפקחים במעצר הבית אכן יוכלו לשמור ולאיין את מסוכנותה של הנאשמת ככל שאכן יכולה להיות מסוכנות".

שני החשודים ברצח הילי סובול, אחותה התאומה שירי סובול ודוד ערן בביה"מ השלום בת"א, בפברואר צילום: תומר אפלבאום

בחודש מארס הגישה פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) את כתב האישום נגד סובול ובן זוגה דוד ערן, שניהם בני 18 מתל אביב, בגין רצח אחותה התאומה של שירי, הילי סובול ז"ל, קשירת קשר לפשע ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד זהר דולב, במהלך השנים, חוו שירי והמנוחה מריבות וסכסוכים רבים ונוקבים, שהובילו את שירי לשנוא את המנוחה שנאה עזה ושבעטיים אף הוגש כתב אישום נגד הילית בגין תקיפת שירי ואימן של השתיים וגרימת חבלה של ממש לשתיהן. בעקבות זאת, המנוחה נשלחה למסגרות חוץ-ביתיות.

עוד לפי כתב האישום, בין הנאשמים ישנה מערכת יחסים רומנטית מזה כשנתיים וחצי. מערכת היחסים בין הנאשמים התאפיינה בכך שלשירי הייתה יכולת השפעה רבה על דוד והיא אף הייתה מודעת לכך שדוד יעשה כל שתבקש ממנו, על מנת לרצותה ולשמור על הקשר הרומנטי ביניהם.

החל מחודש יולי 2015  החליפו ביניהם הנאשמים מסרונים, במסגרתם הביעה שירי את חששה ותסכולה משהותה של אחותה בדירה בתל-אביב בה התגוררו השתיים יחד עם אימן, וייחלה למותה של המנוחה. בין היתר כתבה לדוד את המסרונים הבאים:
"זהו נמאס לי לגור פה עם המשוגעת הזאתי";  "שתמות זה מה שאני רוצה"...הלואי ערבי או מחבל ידקור אותה".

שירי אף כתבה לדוד כי המנוחה הכריחה אותה להיפרד ממנו, שאחרת חבריה יפגעו בו ואף הכריחה אותה להיפגש עם אחר. לפי כתב האישום, בדרך זו נטעה שירי אצל דוד את הרצון והצורך לגרום למותה של המנוחה, על מנת שזו תפסיק להטריד ולהרוס את חייה של שירי ולפגוע בקשר הרומנטי שבין הנאשמים.

מספר חודשים לפני יום הרצח החליטו דוד ושירי לגרום למותה של המנוחה בדירה בעת שאימן של האחיות לא תהיה בדירה.  הנאשמים הצטיידו לשם כך בחבילת כפפות; ודוד הצטייד בשני סכינים ובבגדים להחלפה. בסמוך לרצח שלחה שירי לדוד מסרונים, ועדכנה אותו כי היא נמצאת בדירה עם אחותה.  במקביל דוד הגיע אל חדר המדרגות בסמוך לדירה, חבש על ידיו כפפות מתוך חבילת הכפפות, ופגש את המנוחה בחדר המדרגות מחוץ לדירה.

בשלב זה, תקף דוד את המנוחה, בכך שדקר אותה למעלה מ-130 דקירות, במקומות רבים בגופה, בכוונה לגרום למותה, בידיעתה ובהסכמתה של שירי, שצפתה במתרחש, ומבלי שקדמה לכך התגרות בתכוף למעשה.

במסגרת הקשר, ועל מנת להרחיק כל חשד מדוד ומעצמה, בעת שדוד דקר את המנוחה, התקשרה שירי, למוקד 100 של המשטרה ואמרה כי המנוחה נדקרת על ידי אדם שאינה מכירה, ככל הנראה על ידי ערבי. בסמוך לכך, ולאחר שדקר את המנוחה, נכנס דוד לדירה, התנקה מהדם הרב שמילא את בגדיו וידיו באמצעות מגבונים שמסרה לו שירי, החליף בגדים שהביא עמו בתיק מבעוד מועד, והסתתר בחדר האם, בהסכמתה ועל דעתה של שירי.

שירי הוציאה את ידית דלת החדר מבחוץ, בכוונה למנוע כניסה לחדר, הסתירה את בגדי דוד, את אחד הסכינים ששימשו את דוד בביצוע הרצח ואת חבילת הכפפות בארון בחדרה. סכין נוסף החביאה שירי מאחורי ארון. כאשר הגיעה המשטרה לדירה, אמרה שירי לשוטרים שהגיעו לדירה כי ערבי דקר את המנוחה וכי לא ניתן להיכנס לחדר של האם. בעת שהייתה עם השוטרים בדירה, שלחה שירי לדוד מסרונים, בהם הזהירה אותו כי השוטרים בדרכם אליו ותיאמה עימו גרסה אותה ימסרו למשטרה, לפיה ערבי דקר את המנוחה ודוד ניסה לעזור לה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ