מ"פ בגדוד הסיור הבדואי ונהג בקבע חשודים בסחר באמצעי לחימה

על פי החשד, השניים גנבו מבסיס שדה תימן בדרום עשרות רימוני רסס וטילים משני סוגים. להערכת המשטרה, הם נמכרו לעבריינים תמורת עשרות אלפי שקלים. כתבי אישום צפויים השבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפקד פלוגה בגדוד הסיור הבדואי חשוד כי גנב יחד עם נהגו, חייל בקבע בן 24, עשרות אמצעי לחימה ממחסן תחמושת של יחידת רימון בבסיס שדה תימן שבדרום. לדברי המשטרה, השניים העבירו את התחמושת לאביו של הנהג, שהעבירם לגורמים פליליים. אמצעי הלחימה לא אותרו עד כה. ביום חמישי הפרקליטות צפויה להגיש כתבי אישום נגד השלושה. על הפרשה הוטל עד כה צו איסור פרסום, שהוסר היום (שלישי).

החשודים הם סרן שאדי בשיר, תושב זרזיר בן 24, המשמש כמ"פ בגדוד הסיור הבדואי, הנהג עדי זועבי, תושב טמרה בן 24, ואביו, מוחמד זועבי.

מוחמד זועבי, אביו של נהג הקבע, השבוע בבית המשפט המחוזי בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

לדברי המשטרה, ב-4 במאי נגנבו ממחסן התחמושת של הבסיס 77 רימוני רסס, 13 טילי לאו, וטיל מטאדור - טיל נגד טנקים ללוחמה בשטח בנוי. במשטרה ובצה"ל פתחו בחקירה משותפת שנמשכה חמישה שבועות, שבסופה נעצרו השלושה.

מהמשטרה נמסר כי "במהלך החקירה האינטנסיבית שהתנהלה ביחידה המרכזית במשטרה, בשיתוף היחידה המרכזית לחקירות מיוחדת בצה"ל, סיפר המ"פ החשוד כי בסוף חודש אפריל העמיס יחד עם נהגו אמל"ח מהבונקר שנפרץ והעביר אותו לאביו של הנהג בצומת מרכזי בדרום". מהחקירה עלה כי כי המ"פ קיבל לידיו בתמורה עשרות אלפי שקלים. בצה"ל אומרים כי המ"פ, יחד עם נהגו וחשוד נוסף, תכננו לבצע גניבות נוספות של אמצעי לחימה. במשטרה טוענים כי גם האב הודה במעשים. עם זאת, והא ובנו מכחישים את החשדות נגדם.

ביום חמישי צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש כתב אישום נגד האב, והפרקליטות הצבאית צפויה להגיש במקביל כתבי אישום נגד שני החיילים. במשטרה מדגישים כי "ימשיכו במאמצים להגיע אל אמצעי הלחימה הרבים שנגנבו עוד בטרם אלו יעשו את דרכם לידי גורמים עברייניים או גורמי פעילות חבלנית עוינת". 

מעצרו של מפקד הפלוגה מגדוד הסיור הבדואי מגיע לאחר שמפקד הגדוד הודח מתפקידו בשל יחסים אסורים עם קצינה ששירתה תחת פיקודו במטה הגדוד. המג"ד הושעה בהחלטת מפקד פיקוד הדרום, האלוף אייל זמיר, והוא צפוי לעמוד לדין משמעתי בקרוב.

בצה"ל מנסים להילחם בתופעה של גניבות כלי נשק, אמצעים לראיית לילה ואמצעי לחימה מתוך שורות הצבא, הנחשבים למבוקשים בקרב ארגוני פשיעה. בשנים האחרונות ישנה עלייה בגניבות אמצעי הלחימה המתרחשות בתוך מחנות צה"ל. כך למשל, בשנת 2015 נרשמו 11 גניבות מנשקיות - נתון שיא לעומת השנים הקודמות.

עו"ד רפי מסאלחה, המייצג את עדי ומוחמד זועבי, אמר כי "נגבש את עמדתנו לאחר קבלת חומרי החקירה". לגבי טענת המשטרה כי מוחמד זועבי הודה במעשים, אמר עו"ד מסאלחה כי "זה לא נכון, עשו עליו תרגיל חקירה שהם טוענים שהוא הצליח, אני טוען שהוא לא הצליח". לדברי מסאלחה, למוחמד ולעדי מיוחסות עבירות של סחר ואחזקת נשק.

עו"ד שמואל ברזני המייצג את סרן שאדי בשיר מסר בתגובה כי "היחידות החוקרות יודעות שיש הבדל עצום בין חלקו של מרשי לבין המעורבים האחרים בפרשה. מרשי מסר גרסה שהחוקרים הודיעו שהיא עיקר הראיות בתיק ולפיה הוא לא שותף למעשים. במהלך הגניבה ולאחריה, הוא היה מאוים על ידי גורמי פשע ולפיכך לא יכול היה לפעול אחרת משפעל. אין לו יד ברגל לא בגניבה ולא בסחר, הוא בן למשפחה מפוארת שבניה כולם במוסדות הביטחון, ביחידות קרביות, מורשת המשפחה היא אחרת לחלוטין מהאירוע כאן".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ