הבדיקה בעניין רה"מ: יאיר נתניהו צפוי להיקרא לעדות

לפי הדיווח בערוץ 10, בנו של בנימין נתניהו צפוי להעיד בשבועות הקרובים ובמהלך תקופה זו יוחלט אם לפתוח בחקירה פלילית. מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הקמפיין המכפיש הגיע עכשיו גם אל הבן"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, צפוי להיקרא בשבועות הקרובים לתת עדות במשטרה לגבי הבדיקה המתנהלת בעניין אביו - כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות 10. לפי הדיווח, הוא צפוי להעיד בשבועות הקרובים וגורמים במערכת אכיפת החוק מעריכים כי במהלך תקופה זו יוכרע אם לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה.

מטעם ראש הממשלה נמסר לחדשות 10 כי מדובר בהכפשה נוספת שסופגת המשפחה על לא עוול בכפה. "צר לנו שהקמפיין התקשורתי המכפיש נגד משפחת נתניהו הגיע עכשיו גם אל הבן יאיר. גם כאן לא יהיה כלום - כי אין כלום", נאמר בתגובה. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם בנו יאיר בכותל המערבי. אם הבן היה עד, זה בגלל אבא שלוצילום: אי־אף־פי

לפני כשלושה שבועות פורסם ב"הארץ" שהמשטרה בודקת אם הועברו כספים מאנשי עסקים בחו"ל ליאיר נתניהו ולרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, ששימשו לכאורה לצורכיהם האישיים. במשטרה מבררים אם כספי תרומות של אנשי העסקים, בעיקר מארה"ב, הועברו באופן שיטתי לשניים כדי לממן את אורח חייהם.

עוד נבדק במשטרה מידע לפיו נתניהו קיבל מתנות יקרות ערך מאנשי עסקים זרים. במשטרה מנסים להבין כעת ממי גויסו הכספים שהועברו לידי ראש הסגל של נתניהו לשעבר ארי הרו, שנחקר אף הוא לגבי הבדיקה, וממנו, לכאורה, לבני משפחת נתניהו.

כמו כן נבחן אם הובטחה לאותם אנשי עסקים תמורה על הכסף שתרמו לכאורה; ועד כמה היה מעורב ראש הממשלה עצמו בפעילות הזו. לצורך כך מנסים החוקרים להתחקות אחר תורמים בולטים של ראש הממשלה מרחבי העולם, ונעזרים לשם כך גם בחקירה שמתנהלת בארה"ב נגד קרוב משפחה של שלמה רכניץ — איש עסקים שנחשב אחד התורמים הבולטים של נתניהו. בשלב זה נראה כי הכספים שעומדים במרכז הבדיקה לא שימשו לצרכים פוליטיים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ