שני שוטרים מואשמים במעשה מגונה והטרדה מינית של מתלוננות שבאו לתחנת אשדוד

על פי כתב האישום, השוטרים ביקשו מאחת המתלוננות להתפשט ואחד מהם צילם את איבריה המוצנעים והעביר את התמונות לחברו בוואטסאפ. לשוטרים מיוחסת גם עבירה של מרמה והפרת אמונים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה היום (שני) כתב אישום נגד שני שוטרים מתחנת אשדוד, רס"ב ג'רר שטרית (56) ורס"מ הנרי בניסטי (43), אשר מואשמים כי פגעו מינית בשתי נשים שבאו לתחנת המשטרה באשדוד כדי להגיש תלונה. כתב האישום מייחס לשניים עבירות של מעשה מגונה, הטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים. השניים כבר אינם משרתים במשטרה.

על פי כתב האישום, האירוע הראשון התרחש ב-10 בספטמבר אשתקד, אז נכנסה המתלוננת הראשונה למשרדו של בניסטי על מנת להגיש תלונה בגין הטרדות טלפוניות. שטרית נכנס אף הוא למשרד ושוחח עם המתלוננת. בניסטי לקח את הטלפון הנייד של האשה בטענה שהוא רוצה לבדוק אם קיים תיעוד להטרדות, צפה בסרטונים אינטימיים שלה ואף הראה את הסרטונים לשטרית.

תחנת המשטרה באשדוד
תחנת המשטרה באשדודצילום: תומר אפלבאום

לאחר מכן החלה מסכת בקשות מצד השוטרים למתלוננת שתחשוף לפניהם איברים מוצנעים. במהלך האירוע צילם בניסטי בטלפון הנייד שלו מספר תמונות וסרטונים של איבריה האינטימיים של המתלוננת, ושלח אותן לשטרית באמצעות אפליקציית הווטסאפ, ללא הסכמת המתלוננת.

בכתב האישום נכתב כי "במעשיהם המתוארים לעיל, עשו הנאשמים בצוותא מעשה מגונה במתלוננת תוך ניצול מרות בשירות. כמו כן, עשו הנאשמים, בהיותם עובדי הציבור, במהלך מילוי תפקידם, מעשה הפרת אמונים הפוגע בציבור". כתב האישום מציין גם כי פרסום תמונות העירום של המתלוננת על ידי בניסטי מהווה עבירה של הטרדה מינית. 

על פי האישום, שלושה ימים לאחר מכן, באירוע שהתרחש במעורבותו של שטרית בלבד, באה מתלוננת אחרת יחד עם בן זוגה ושני ילדיה לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה בגין תאונת דרכים שבה היתה מעורבת. שטרית ביקש מהמתלוננת לשוב לתחנת המשטרה כעבור שלושה ימים כשבידיה מסמכים רלוונטיים להגשת התלונה. כששבה המתלוננת לתחנת המשטרה עם בנה הפעוט, סגר שטרית את משרדו, החמיא למתלוננת על מראה החיצוני ואמר לה כי יש לה גוף "סקסי ומושך". כשהבהירה לו שהיא נשואה עם ילדים, השיב שטרית למתלוננת כי "בעל זה לא קיר".

המתלוננת ניגשה למח"ש כדי להתלונן, ובמסגרת "תרגיל חקירה" ניגשה שוב אל משרדו של שטרית כשהיא מצוידת במכשיר הקלטה. במשך הפגישה הנוספת המשיך שטרית להעיר למתלוננת הערות בעלות אופי מיני. בסיום הפגישה, ביקש שטרית מהמתלוננת שתשלח לו תמונה שלה. בנוסף הציע שטרית לאשה מיוזמתו לשכור עורך דין, שבינו לבין שטרית יש קשרי חברות.

בכתב האישום צוין כי במעשיו של שטרית, "בהיותו עובד הציבור, הטריד מינית את המתלוננת בכך שהתייחס התייחסויות חוזרות המופנות כלפיה והמתמקדות במיניותה, תוך שימוש לרעה בסמכותו ותוך ניצול יחסי מרות או תלות של המתלוננת בו כעובד הציבור".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל פיטרה את שני השוטרים במהלך שנת 2016, והם אינם נמנים יותר על כוחות המשטרה. התנהגות זו מנוגדת לערכים עליהם מושתתת עבודת המשטרה. מעשים אלו אינם מייצגים את פעילותם של 30 אלף השוטרים שעושים לילות כימים על מנת לתת שירותי שיטור מיטביים לציבור ולהציל חיים".

עו"ד שאול שניידר, המייצג את בניסטי, מסר כי טרם קיבל את כתב האישום. תגובת סניגורו של שטרית טרם התקבלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ