לי ירון
"הארץ"

שני פלסטינים תושבי הגדה נעצרו היום (רביעי) בחשד שניסו לגנוב משאית במושב בית אלעזרי בתחילת השבוע. לאחר חקירתם, החליט בית המשפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרם עד ליום ראשון בצהריים. בעל המשאית שירה למוות בחשוד השלישי, התראיין הערב לראשונה וחזר על גרסתו לפיה מעד כשניסה לברוח מהחשודים, ואחר כך ירה כמה פעמים באוויר.

היורה סיפר לחדשות 10 כי שמע בבוקר את המשאית עובדת, וחזר לביתו לקחת את האקדח שברשותו. "הלכתי בזהירות כדי שמישהו לא יפתיע אותי עם איזה מקל או עם משהו... אני עומד פה עם הנשק ביד, אני רואה שלוש דמויות... ראיתי רק צללים, זה היה חושך. רואה אחד שמרים איזה ברזל, מוט, קרש. לא זיהיתי מה. ומתחיל ללכת לכיוון שלי, תוך כדי שהוא אומר לי 'לך מפה, לך מפה'. תוך כדי שאני מנסה לברוח, הסתובבתי ונפלתי. מעדתי על הרצפה. תוך כדי שאני מנסה להתרומם, דרכתי את הנשק ויריתי באוויר. יריתי שלושה או ארבעה כדורים באוויר. אני לא זוכר כמה".

אתמול בבוקר זומן היורה להשלמת חקירה בתחנת המשטרה ברחובות. הוא התבקש לזהות ציוד שהמשטרה מצאה במשאיתו ולהשלים מידע חסר אודות האירוע. בחקירתו עלה כי החשודים בפריצה הספיקו לגנוב ציוד רב מחצרו ולפי החשד גם מחצרות נוספות, ולהעמיסו על המשאית לפני הירי. מהמשטרה נמסר היום כי נבדקת הסברה שבעל המשאית היה מאוים על ידי החשודים ופעל מתוך הגנה עצמית, וכי החקירה נמשכת.

יותר מאלף בני אדם השתתפו אמש בעצרת תמיכה בנהג שהתקיימה במושב. לדברי מארגני העצרת, תושבי המועצה האזורית ברנר וארגון השומר החדש, מטרת ההפגנה היא לעורר את מודעות הציבור הרחב לפריצות המתרחשות תדיר באזור, לגניבות חקלאיות וגניבות מהבתים, ו"לזכותם של התושבים לביטחון אישי". הנהג עצמו לא נמצא במקום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ