הרצח בבר-נוער: המדינה תפצה את משפחת פליסיאן ב-2.2 מיליון שקל

בתום הליך גישור נקבע כי המדינה תפצה את המשפחה של חגי ובני פליסיאן, בעקבות ביטול כתבי האישום נגדם בפרשת הרצח במועדון הגאה בתל אביב. המדינה סירבה להודות בהתרשלות בתיק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האחים חגי (בשורה העליונה) ובנימין פליסיאן בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ב-2013

משפחתם של האחים חגי ובנימין פליסיאן, שכתבי האישום בגין חלקם בפרשת הרצח בבר-נוער בוטלו ב-2014, תפוצה ב-2.2 מיליון שקלים – כך נקבע הבוקר (חמישי) במסגרת הסכם גישור בין באי כוחו של חגי פליסיאן לפרקליטות. הליך הגישור, שנערך במשך כמה חודשים בפני השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, החל לאחר שמשפחת פליסיאן העבירה לפרקליטות מכתב לפני תביעה שבו האשימה את הפרקליטות ואת המשטרה ברשלנות בטיפול בפרשת הבר-נוער. באירוע הירי במועדון של הקהילה הגאה בתל אביב, שהתרחש ב-2009, נרצחו שני צעירים - ניר כץ וליז טרובישי – ו-11 בני אדם נפצעו.

במסגרת הפרשה הוגש כתב אישום נגד חגי פליסיאן בגין ביצוע הרצח, ונגד אחיו בנימין הוגש כתב אישום בגין ניסיון לביצוע עסקת נשק שסיפק עד המדינה לשעבר בפרשה, זאור חנקישייב. לאחר תשעה חודשים שבהם שהה חגי פליסיאן מאחורי סורג ובריח הצליחה הפרקליטות לשחזר את תכתובת הווטסאפ בין חנקישייב לפליסיאן, שבה כתב לו הראשון מה לומר בהקלטה המפלילה. בהקלטה, שהיתה הראיה המרכזית בתיק, נשמע חגי פליסיאן אומר: "עשינו עבודה נקייה בבר-נוער".

בעקבות התפתחות זו בוטלו האישומים נגד פליסיאן ונגד אחיו, וכתב אישום הוגש נגד עד המדינה לשעבר חנקישייב. במסגרת הסדר טיעון נקבע במאי 2015 כי חנקישייב ירצה 65 חודשי מאסר בפועל בגלל שיבוש הליכי משפט ובידוי ראיות. מקור שהיה מעורה בהליך הגישור בין משפחת פליסיאן לפרקליטות מסר כי בתחילה דרשה המשפחה פיצוי בסכום כפול. עוד מסר המקור כי בסיומו של ההליך הסכימה הפרקליטות להודות כי נגרם למשפחה נזק בשל החשיפה התקשורתית החריגה, אך לא הסכימה להודות כי אכן התרשלה בטיפול בתיק.

בין השאר טענה המדינה כי טענתו של פליסיאן כי ההקלטה מבוימת נבדקה לעומק ברגע שהיו האמצעים הטכנולוגיים שאפשרו את שחזור התכתובת, וכי השחזור בוצע ביוזמת התביעה. מעתה לא תוכל משפחת פליסיאן לתבוע פיצויים נוספים בגין הנזקים שנגרמו לה מהפרשה. ההסכם כולל את שכר הטרחה של עורכי הדין שייצגו את משפחת פליסיאן בהליך, משה יוחאי ואבי איטח. עו"ד יוחאי מסר: "אנו מודים לפרקליטות ולמשטרה על ההגינות שגילו בהליך הזה ועל ההבנה שנעשה נזק עצום לחגי פליסיאן ולמשפחתו, ושהחליטו בצורה הגונה לפצות את חגי ומשפחתו בסכום התקדימי בגובהו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ