מנהל הבר נוער בזמן הרצח במועדון תובע 3.5 מיליון שקל מהמדינה

שאול גנון, שהיה דמות מפתח בתיק נגד האחים פליסיאן שקרס לפני שנתיים וחצי, טוען כי הלחץ בחקירה גרם לו להודות ב"סיפור מצוץ האצבע". לדבריו, המשטרה התרשלה וגרמה לו נזק תדמיתי

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור

שאול גנון, שהיה מנהל הבר נוער בעת הרצח במועדון הגאה לפני שבע שנים, תובע פיצויים בסך 3.5 מיליון שקלים מהמדינה.

גנון היה דמות מפתח בתיק נגד האחים פליסיאן שקרס לפני שנתיים וחצי. עד המדינה, זאור חנקישייב, הוליך את החוקרים שולל וגרם להם להאמין שחגי פליסיאן ביצע את הרצח כנקמה על כך שגנון קיים יחסי מין עם אחיו הצעיר, בנימין, שהיה קטין באותה עת.

גנון הכחיש תחילה את החשדות נגדו, אך טרם קריסת התיק חתם על הסכם עד תביעה בו נכתב כי "ייתכן והעד יודע על אירוע מיני שייתכן ששימש מניע לביצוע העבירה", בתמורה לכך שלא יועמד לדין. לאחר שהתברר כי חנקישייב בדה ראיות הוא הועמד לדין ובוטלו כתבי האישום נגד האחים פליסיאן, אך התיק נגד גנון לא נסגר וצו האוסר עליו לצאת מהארץ עדיין בתוקף. בשבוע שעבר נקבע במסגרת הסכם גישור כי המדינה תפצה ב-2.2 מיליון שקלים את האחים פליסיאן.

"התדמית שנוצרה, לי לפחות, זה של איזה שהוא אנס סדרתי, למרות שבחיים שלי לא עשיתי שום דבר כזה", אמר גנון בראיון ששודר הערב (שני) בערוץ 2. "אני לא מצליח למצוא עבודה. מספיק שעושים עלי גוגל בשם שלי וחוזרים אלי בהתחלה בהתלהבות ואחרי שבודקים חוזרים אלי ואומרים 'זה בעצם לא יתאים'", הוסיף.

שאול גנון, מנהל הבר נוער בזמן הרצח, לאחר דיון בבית המשפט, 2013צילום: דודו בכר

הוא הכחיש לחלוטין כל קשר עם בני פליסיאן והאשים את המשטרה בחקירה רשלנית שגרמה לו נזק בלתי הפיך. "זה היה העניין – לשבור אותי ובסופו של דבר לגרום לי להודות במשהו שלא עשיתי", טען. "לא פגשתי אף אחד ממשפחת פליסיאן. אין לי שום מידע עליהם. אני לא יודע מי הם האנשים האלה. פשוט סיפור מצוץ מהאצבע. הם פשוט בלעו את זה. בלעו בצורה שהיא גובלת ברשלנות פושעת, הרסה את השם הטוב שלי והרסה לי את החיים".

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עורכי הדין אורון שוורץ ויוגב נרקיס, נטען כי רשויות החקירה הובילו "מסע עיוור ונעדר ביקורת ושיפוטיות" להפללתו של גנון ו"אף משנתחוור העוול, לא פעלה המדינה לתיקונו". גנון מבקש פיצויים בסך 450 אלף שקלים בגין הפסד הכנסה ופיצויים נוספים של כ-3 מיליון שקלים בגין עגמת נפש קיצונית, הוצאת לשון הרע, הוצאות עבור טיפולים פסיכולוגיים, ואובדן שכר עתידי.

המשטרה והפרקליטות מסרו אתמול כי יגיבו לתביעה בבית המשפט. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ