המיליארדר רון לאודר זומן למתן עדות במשטרה בפרשת נתניהו

איש העסקים היהודי-אמריקאי שהיה מקורב לרה"מ העיד בלהב 433 עם בואו לישראל להלוויית פרס בשבוע שעבר. שמו הוזכר כמי שלכאורה העניק לבני משפחת נתניהו מתנות ומימן עבורם נסיעות לחו"ל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ראש הממשלה נתניהו (מימין) והמיליארדר רון לאודר
ראש הממשלה נתניהו (מימין) והמיליארדר רון לאודר. נחשב מקורב למשפחהצילום: מארק ישראל סלם (מימין) ודניאל בר-און
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המיליארדר רון לאודר, שהיה מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, זומן למתן עדות ביחידה הארצית לחקירות הונאה במסגרת הבדיקה המשטרתית בעניין נתניהו, על זימונו של לאודר למתן עדות דווח לראשונה הערב בחדשות ערוץ 2.

איש העסקים היהודי-אמריקאי, שהוזכר כמי שלכאורה העניק לנתניהו ולבני משפחתו מתנות ומימן עבורם נסיעות לחו"ל, התבקש להעיד בפרשה עם בואו לישראל לרגל הלווייתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס בסוף השבוע שעבר. לבקשת המשטרה, הגיע לאודר למשרדי יחידת להב 433 בלוד, שם התבקש לספק הסברים למידע שעלה בעת הבדיקה בעניין נתניהו והשיב לשאלות החוקרים.

לאודר, בנה של מייסדת תאגיד הקוסמטיקה "אסתי לאודר", נחשב בעבר לחבר אישי של נתניהו ולאחד האנשים הקרובים אליו ביותר, ואף עסק בשליחותו במגעים מדיניים. בשנים האחרונות חלה התקררות ביחסיו עם משפחת נתניהו, על רקע שידור תחקיר בעניין מימון טיסות של המשפחה בערוץ 10, שלאודר היה אז מבעליו.

לפי טיוטת דו"ח מבקר המדינה על מימון טיסותיו של נתניהו, שפרסם העיתונאי רביב דרוקר, איש הכספים של לאודר מימן ב-2003 טיסה עבור שרה נתניהו, בשעה שבנימין נתניהו היה שר האוצר.

החשד העומד במרכז הפרשה החדשה בעניין ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא ניסיון לקבלת שוחד, כך דווח בתחילת ספטמבר. מהדיווח עולה שמדובר בניסיון קבלת שוחד בידי נתניהו עצמו - ולא באמצעות בנו או רעייתו - בתקופה שלא חלה עליה התיישנות. הדיווח שופך אור על הפרשה המשמעותית שנבדקת, עליה דיווח גידי וייץ ב"הארץ", בצד ההחלטה להימנע מחקירה בפרשה אחרת, שנוגעת להעסקת היועצת של נתניהו, אודליה כרמון, במימון עמותה‎.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ