מועצת העיתונות על חקירתו של ניר גונטז': "לא היה מקום לחקירה"

מועצת העיתונות קראה למשטרה לרענן את נהלי חקירת עיתונאים, לאחר שכתב "הארץ" עוכב לחקירה כי התקשר לח"כ גרמן 12 פעמים במשך יומיים. "על הנהלים לכבד את תפקיד העיתונות בחברה חופשית"

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נתי טוקר

מועצת העיתונות קראה הערב (שבת) למשטרת ישראל לרענן את נהליה בכל הקשור לחקירת עיתונאים, זאת בעקבות חקירת עיתונאי "הארץ" ניר גונטז' בשבוע שעבר מפני שהתקשר כמה פעמים לחברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד). מהמועצה נמסר כי "משהתברר למשטרת ישראל כי 'המטריד' האלמוני הוא עיתונאי, העושה את מלאכתו נאמנה, לא היה מקום לחקירה נוספת".

ביום רביעי עיכבה המשטרה לחקירה את גונטז' במשך כשעתיים וחצי, וזאת משום שהתקשר בחודש אוקטובר האחרון 12 פעמים לחברת הכנסת יעל גרמן במסגרת עבודתו העיתונאית ב"הארץ". גונטז' גילה כי המשטרה גם בדקה את פירוט השיחות והיוצאות מהטלפון הנייד שלו.

במועצת העיתונות אומרים כי על המשטרה לדעת כי "תפקידו של עיתונאי הוא להוסיף ולהתקשר אל מקורותיו ואל מושאי דיווחו - כולל חברי כנסת. משלא נענה - דפוס הפעולה העיתונאי המובהק הוא להמשיך ולנסות ליצור קשר".

לפי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, לפני כל חקירת עיתונאים יש צורך באישור ראש אגף החקירות. בדוברות המשטרה טענו כי החקירה אושרה על ידי גורמי הפיקוד המקצועיים. בעקבות טענה זו קראו במועצת העיתונות למשטרה "לקבוע נהלים המכבדים את מקצוע העיתונות ואת תפקידה בחברה חופשית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ