בעקבות חידוש הבדיקה נגדו, הפרקליט אורי קורב ביקש לצאת לחופשה בת שבועיים

אתמול פורסם בחדשות 2 כי היועמ"ש הורה לחדש את הבדיקה נגד קורב בחשד שביצע עבירות מין בעובדת משרד המשפטים, בעקבות מידע חדש בעניין. קורב היה מעורב בבדיקת החשדות נגד נתניהו

שרון פולבר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
שרון פולבר

סגן פרקליט מחוז ירושלים, אורי קורב, ביקש היום (שישי) לצאת לחופשה בת שבועיים לאחר שאתמול פורסם כי חודשה נגדו הבדיקה הפלילית בחשד לביצוע עבירות מין בעובדת משרד המשפטים. פרקליטת מחוז ירושלים נורית ליטמן אישרה את בקשתו.

אתמול פורסם בחדשות 2 כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה לחדש את הבדיקה נגד קורב. מתוקף תפקידו, היה מעורב קורב בבדיקת החשדות בעניין ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

אורי קורב בבית המשפט המחוזי בירושלים, אשתקד
אורי קורב בבית המשפט המחוזי בירושלים, אשתקדצילום: עמית שאבי

החקירה הסמויה, שנסגרה לאחר שהפרקליטה הנפגעת סירבה לשתף פעולה או להתלונן במשטרה, חודשה בעקבות מידע חדש בנושא שהונח על שולחנו של מנדלבליט. בעקבות כך נערכה בתחילת השבוע פגישה עם בכירי משרד המשפטים ובה הוחלט על חידוש ההליכים בעניינו של הפרקליט הבכיר.

כעת מנסה צוות החקירה לשכנע את הפרקליטה למסור תלונה במשטרה ולשתף פעולה, למרות התנגדותה. על פי הדיווח בחדשות 2, היועץ המשפטי לממשלה מפקח באופן אישי על הבדיקה וכבר באמצע השבוע הבא קבע פגישה נוספת כדי לקדם את החקירה. עד הודעתו לצאת לחופשה עבד קורב כרגיל.

לפני שלוש שנים נעדרה הפרקליטה המדוברת בנסיבות לא ברורות ממקום העבודה, וכשחזרה ביקשה שיעבירו אותה מפרקליטות מחוז ירושלים. המידע הגיע לפני כמה חודשים ללשכתו של היועמ"ש, והוא הורה לאגף החקירות במשטרה לבדוק אותו באופן סמוי. מנדלבליט הורה אז למשטרה למנות לבדיקה חוקרים שלהם אין היכרות מקצועית עם התובע, ופנה לפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, שמינה פרקליטה מהפרקליטות הצבאית שתלווה את החקירה. הפרקליטה הנפגעת זומנה למשטרה פעמיים, אך סירבה להגיש תלונה או לשתף פעולה. בנסיבות אלה המליצו המשטרה והפרקליטה המלווה כי אין מקום להמשך טיפול במישור הפלילי.  

לאחר התפוצצות הפרשה שלח פרקליט המדינה שי ניצן איגרת לעובדי הפרקליטות, בה ביקש לגבות עובדים שהוטרדו מינית. "מצאתי לנכון לפנות אליכם בעקבות הפרסומים מהימים האחרונים", כתב ניצן מבלי לציין את שמו של קורב והוסיף: "אני רואה חשיבות גדולה ביצירת סביבת עבודה בטוחה ומכבדת עבור כלל עובדותינו ועובדינו. עמדתי היא כי יש לגלות אפס סובלנות כלפי תופעות של הטרדה מינית וכל פגיעה מינית אחרת".

מתוקף תפקידו היה מעורב קורב בבדיקת החשדות בעניין נתניהו, המלווה על ידי פרקליטת מחוז ירושלים נורית ליטמן. קורב גם ניהל את משפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשות טלנסקי וראשונטורס. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ