יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה עצרה היום (שלישי) אדם נוסף במסגרת חקירת חבר הכנסת באסל גטאס בחשד שהעביר לח"כ טלפונים סלולריים, שאותם תועד גטאס מעביר לאסירים בכלא. החשוד הוא אחיו של אחד האסירים הביטחוניים שקיבלו את הטלפונים, ובית המשפט האריך היום את מעצרו בשלושה ימים.

בית המשפט שחרר היום את ח"כ גטאס למעצר בית למשך עשרה ימים, על אף בקשת המשטרה למעצר בית של 45 ימים. במסגרת מעצר הבית יתאפשר לגטאס להגיע לדיונים והצבעות בכנסת בליווי מפקחים עד לפתח המשכן. אתמול האריך בית המשפט ביממה את מעצרו של ח"כ גטאס. גטאס חשוד בקשירת קשר לביצוע פשע, העמדת אמצעים לארגון טרור ושורה של עבירות נוספות, זאת לאחר שתועד מעביר מעטפות, ובתוכן טלפונים סלולריים, לשני אסירים ביטחוניים בביקור בכלא קציעות. גטאס מודה כי אחד האסירים ביקש ממנו להעביר לו ספרים מגורם שלישי והוא אכן מסר לו חבילה, אך לטענתו הוא לא ידע מה יש בתוכה והעריך כי היא מכילה ספרים.

גטאס, החודש ליד משרדי להב 433
גטאס, החודש ליד משרדי להב 433צילום: ניר קידר

במהלך הדיון אתמול התלונן גטאס שלאורך כל הימים שבהם הוא עצור, החוקרים לא חקרו אותו פעם אחת, ורק שאלו אותו כמה שאלות ביום הדיון עצמו. "חשבתי הרבה מה להגיד בים הגועש והרועש במיוחד של השבוע האחרון, בגזענות וההתלהמות", אמר גטאס לנוכחים בדיון. "בים הזה עדיין יש לי תקווה שבתי המשפט וכבוד השופט הם אי של שפיות, שיקול דעת ושכל ישר. עם יד על הלב, האם הייתי צריך להישאר ארבעה ימים בכלא מבלי להישאל שאלה אחת?", שאל גטאס.

שלשום נערך חיפוש בלשכתו של גטאס במשכן הכנסת. ההיתר לכך, שניתן על ידי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, הוא צעד חריג שלא ננקט מאז 1979 לפחות. חיפוש נערך גם בביתו של גטאס, וכן נקבע כי לא יוכל להצביע בכנסת בזמן מעצרו. בשבוע שעבר נעצר גטאס לאחר שהחליט להסיר את חסינותו לפני הדיון בעניינו במליאת הכנסת. מעצרו הוארך אז בארבעה ימים לאור החשדות נגדו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ