המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש הסגל לשעבר של נתניהו בגין ביצוע מעשים מגונים

היחידה הארצית של המשטרה הודיעה כי התגבשה תשתית ראייתית נגד גיל שפר לביצוע עבירות מין באמנית שנסעה עמו ברכב, אך לא נמצאו ראיות לעבירה של כליאת שווא

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה הודיעה היום (ראשון) כי היא ממליצה להעמיד לדין את ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה, גיל שפר, בגין ביצוע מעשים מגונים באשה. לפי הודעת המשטרה, החקירה הסתיימה והתגבשה תשתית ראייתית נגדו לביצוע עבירות של מעשה מגונה. עם זאת, לא נמצאו ראיות לביצוע עבירה של כליאת שווא.

החקירה החלה באוקטובר האחרון בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה על ידי אמנית שהוזמנה להופיע בכנס בו השתתף שפר, שהיה מהאנשים המקורבים ביותר לנתניהו. לפי המשטרה, האשה טענה כי שפר, המשמש כיום קונסול כבוד של יפן בישראל, ביצע בה מעשים מגונים בעת שהסיע אותה ברכבו וכי לקח אותה בניגוד לרצונה למפגש חברתי ומנע ממנה להגיע לביתה תוך הפעלת לחץ "באופן שגרם לה לחוש כלואה", לשון ההודעה.

גיל שפר בישיבת ממשלה, ב-2014
גיל שפר בישיבת ממשלה, ב-2014צילום: מרק ישראל סלם

שפר נחקר באזהרה לפני כחודש בחשד לביצוע עבירות של מעשים מגונים וכליאת שווא. כמו כן, כך לפי ההודעה, נגבו עדויות ובוצעו פעולות חקירה מגוונות. לבסוף, כאמור, נמצאה תשתית ראייתית לביצוע עבירות של מעשים מגונים, וכעת המשטרה מעבירה לפרקליטות מחוז תל אביב את ממצאיה והחומרים שאספה בחקירה להחלטתה.

בעבר כבר הוגשה נגד שפר תלונה על תקיפה מינית. בפברואר 2012, כששפר עמד להתמנות לתפקיד ראש הסגל בלשכת נתניהו, התלוננה אשה כי הוא תקף אותה מינית כ-15 שנה קודם לכן, בעת ששהו יחד במכונית. שפר כיהן אז כממלא מקום ראש הסגל, לאחר שנתן אשל, ששימש אז בתפקיד, הודח מתפקידו בגלל הטרדה של אחת מעובדות לשכת ראש הממשלה. היועץ המשפטי לממשלה דאז, יהודה וינשטיין, החליט שלא לפתוח בהליכים פליליים נגד שפר בשל התיישנות המעשים לכאורה.

ב-2013 התעוררה הפרשה שוב, כשהמתלוננת פנתה שוב ליועמ"ש וינשטיין והפנתה אותו לראיות נוספות. וינשטיין, שלא שינה את החלטתו, עדכן את נתניהו בממצאים והעביר את החומר גם לנציב שירות המדינה. הנציב החליט שלא לפתוח בהליך משמעתי נגד שפר מכיוון שהחשדות לא נגעו לתקופה שבה היה עובד מדינה. בקיץ 2013 הודיע שפר במפתיע כי הוא עוזב את תפקידו. בלשכת נתניהו הכחישו בתוקף כי הרקע לכך הוא התלונה שהוגשה נגדו. לאחרונה נחקר שפר בפרשת מעונות ראש הממשלה.

מקורבים לשפר אמרו עם זימונו לחקירה כי הוא אכן הסיע את האמנית, אך הכחישו כי תקף אותה מינית. לדבריהם, הוא ניסה לעזור לאמנית בקידום הקריירה שלה והפגיש אותה עם כמה זמרים. המקורבים אף טענו כי נתן אשל הוא שעומד מאחורי התלונה וכי הוא "סוגר חשבון" עם שפר בשל הדם הרע שזרם בין השניים לאחר ששפר החליף את אשל בתפקידו. עוד אמרו המקורבים כי מטרת החקירה נגד שפר היא לגייסו לטובת חקירת פרשת מעונות ראש הממשלה וחקירות נוספות הנוגעות לנתניהו.

עורך דינו של גיל שפר, גיל פרידמן, אמר בתגובה להחלטת המשטרה כי "מדובר בתלונה מופרכת ונבזית שלידתה בחטא ושאין בה דבר. אנו מברכים על העברת התיק לגורמים המשפטיים המוסמכים ומשוכנעים שלאחר שילמדו את פרטיו, האמת תצא לאור והתיק ייסגר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ