נתניהו אחרי חקירתו: "שנים ארוכות של רדיפה יומיומית נגדי התבררו אתמול כלא כלום"

ראש הממשלה התייחס לראשונה מאז נחקר במעונו לחשדות נגדו בגין קבלת טובות הנאה בשווי של מאות אלפי שקלים. "מישהו בתקשורת יתנצל על אלפי הכותרות שהתבררו כקשקוש מוחלט?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, השבוע
"הארץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (שלישי), לראשונה מאז שנחקר, לחשדות נגדו בגין קבלת טובות הנאה בשווי של מאות אלפי שקלים. בציוץ שפרסם בטוויטר, כתב נתניהו כי "שנים ארוכות של רדיפה יומיומית נגדי ונגד משפחתי התבררו אתמול כלא כלום – שום דבר".

ראש הממשלה כתב בזו אחר זו את הפרשיות בהן נחשד ולצדן המילה "כלום!" - ביביטורס, טענה למימון בחירות אסור, טענה להטיית תוצאות פריימריז וטענה לקבלת טובות הנאה בחו"ל ומימון טיסות. "מישהו בתקשורת יתנצל על אלפי הכותרות, המאמרים ושעות השידור של 'עיתונות חוקרת במיטבה', שהתבררו כקשקוש מוחלט? בטח לא דרוקר", כתב נתניהו והוסיף - "אני חוזר ואומר: לא יהיה כלום – כי אין כלום".

נתניהו נחקר אמש במשך כשלוש שעות במעונו הרשמי בירושלים. לאחר שהסתיימה החקירה, פרסם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודעה מפורטת בה הבהיר כי בחודש האחרון התחזקה התשתית הראייתית נגד נתניהו באופן שהצדיק מעבר מבדיקה לחקירה. 

הודעת היועץ המשפטי לא מסרה דיווח לציבור על פרטי שלוש פרשות: היא לא עמדה על מהות החשדות בפרשת טובות ההנאה, עליה נחקר אמש נתניהו; היא לא נגעה כלל בפרשה הנוספת שעומדת במרכז החקירה, ונחשבת חמורה יותר; והיא לא הזכירה את פרשת אודליה כרמון, שייעצה לנתניהו אך קיבלה את שכרה מעמותת ידידי הליכוד בארה"ב.

חקירת נתניהו מתמקדת בשלב זה במשנית מבין שתי הפרשות שבהן הוא חשוד, הנוגעת לקבלת מתנות וטובות ההנאה. מדובר במתנות רבות ויקרות ערך, לעתים בעלות של אלפי שקלים למתנה אחת. על פי חומר הראיות המתגבש, נתניהו לא היה פאסיבי בקבלת התשורות, ולעתים אף היה בררן ובעל דרישות קונקרטיות.

במשטרה מקווים כי החקירה תשפוך אור גם על פרשה נוספת שבה הוא חשוד, שלדברי מקורות הבקיאים בחקירה מעלה חשדות חמורים יותר נגדו. פרטיה של הפרשה המרכזית הונחו כבר לפני כמה חודשים על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ