יו"ר ועדת הפנים: ראשי אגף החקירות במשטרה שמאלנים

המשטרה הגיבה באופן חריג לדברי ח"כ אמסלם: לא נירתע מלחקור אנשי ציבור. חברי הליכוד הונחו לטעון שהחקירה נגד רה"מ פוליטית; נתניהו: אני נרדף בגלל המדיניות שלנו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ דוד אמסלם, בנובמבר

חברי הליכוד הונחו לקדם מסר שלפיו החקירה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נובעת ממניעים פוליטיים ונועדה להפיל את שלטון הליכוד. המסר הזה חזר על עצמו בהודעות ובראיונות של חברי הכנסת לתקשורת, ואף גרר תגובה חריגה מהמשטרה לדברי יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דוד אמסלם, שהאשים את ראשי אגף החקירות בשמאלנות. נתניהו צפוי להיחקר בשנית בסוף השבוע, ולפי דיווחים בערוצי הטלוויזיה לא הכחיש בחיקרתו הראשונה שלשום כי קיבל מתנות מבעלי הון שעמם היה מיודד, אך טען שאין בכך פסול.

בהקלטות מישיבת סיעת הליכוד שלשום, ששודרו בגלי צה"ל, נשמע נתניהו אומר כי הוא נרדף "בגלל המדיניות שלנו", ומוסיף: "תאמינו לי שאם הייתי מאמץ מדיניות אחרת, היו עוטפים אותי בחיבוקים, אותי ואת רעייתי". בתגובתו להודעת היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט בעניינו טען נתניהו כי הוא סובל מ"שנים ארוכות של רדיפה יומיומית", ועורך דינו יעקב וינרוט הוסיף בראיון לערוץ 2 כי ראש הממשלה מצוי "תחת מתקפה מתמדת".

ח"כ אמסלם, שוועדת הפנים בראשותו אחראית לפקח על עבודת המשטרה, האשים את המשטרה בהטיה פוליטית ותקף את ראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי, שלדבריו "אוסף חומרים ובונה תיקים" נגד חברי כנסת. בהתייחסו למסיבת יום ההולדת ה-90 של הנשיא המנוח שמעון פרס הוסיף אמסלם: אני מניח שאם היו עושים מסיבת יום הולדת לראש הממשלה בנימין נתניהו ב-20 אלף דולר, מר יצחקי היה מגיע עם ארבע ניידות וכנראה גם אוזק אותו ברגליים". בהמשך כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "שני ראשי אגף החקירות בשנים האחרונות, (משה) מזרחי ו(יואב) סגלוביץ, הצטרפו לפוליטיקה, אחד למפלגת העבודה והשני ליש עתיד. יש חשש סביר ששיקול דעתם מושפע מדעותיהם השמאלניות".

המשטרה הבהירה בתגובה כי היא פועלת ללא משוא פנים ומסרה: "משטרת ישראל איננה מבצעת חיפוש יזום של מידע כנגד נבחרי ציבור (כל בדיקה בעניינם הינה בכפוף לאישור והנחיות היועץ המשפטי לממשלה), ומאידך לא תירתע מלחקור כל מידע רלוונטי המגיע אליה והמצביע לכאורה על הפרת החוק. לא נותר אלא להצר על הדברים שנאמרו על ידי נבחר ציבור וטוב היה לו לא היו נאמרים. כל מי שידיו נקיות וממלא שליחותו ביושר, אין לו כל סיבה לחשש מפני המשטרה".

אמסלם מקדם באחרונה חוק שיאסור חקירה של ראש ממשלה מכהן, שזכתה השבוע לתמיכה עקרונית של שרת המשפטים איילת שקד. אתמול התעמתה עמו ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני), שהטיחה בו: "על מה אתם מלינים? אתם רוצים שיהיו פה תלונות כנגד חברי כנסת והן לא תיבדקנה?". בהתייחסה להצעת החוק של אמסלם הוסיפה: "כשאתה אומר 'אני רוצה לגרום לכך שראש הממשלה לא ייחקר', אתה מעביר לחוקרים מסר, שיידעו שם שאנחנו הולכים להפוך את זה ללא חוקי. זה מרפה את ידי החוקרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ