מקורבי לאודר: הוא לא אמר בעדותו שנתן מתנות לנתניהו

לפי מקורבים לאיש העסקים רון לאודר, הוא זומן לעדות אחת קצרה שבה נשאל על אירועים שהתרחשו לפני שנים: "הוא לא נחקר באזהרה ולא התבקש למסור עדות נוספת". ביום שישי צפוי נתניהו להיחקר בשנית

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מקורביו לאיש העסקים רון לאודר מכחישים את הפרסומים שלפיהם אמר בעדותו כי העניק מתנות לראש הממשלה בנימין נתניהו, או למי מבני משפחתו.

לאודר, שהגיע לישראל כדי להשתתף בהלוויית שמעון פרס, התבקש למסור עדות בפני חוקרי להב כחלק מהבדיקה המשטרתית נגד נתניהו. לפי גורמים בסביבתו של לאודר, הוא אכן מסר עדות קצרה שבה נשאל על כמה אירועים שהתרחשו לפני שנים.

עדותו של לאודר שפכה אור נוסף על הפרשה, במקביל לשורה של התפתחויות ועשרות עדים שמסרו את גרסתם למשטרה. בסביבתו של לאודר סבורים כי הניסיון להציג את איש העסקים כדמות מפתח בפרשה נובע מהנתק בינו לבין ראש הממשלה בשנים האחרונות. לדבריהם, לאודר שיתף פעולה עם החוקרים ולא ברור עד כמה גרסתו תומכת בחשדות של המשטרה. החוקרים ביצעו כמה חיקורי דין בחו"ל של גורמים המעורבים בחקירה, אולם לדברי מקורבי לאודר, הוא לא התבקש למסור עדות נוספת.

ביום שישי צפוי ראש הממשלה להיחקר בשנית במעונו. המשטרה נערכת לזמן בעת הקרובה נחקרים נוספים, וייתכן שגורמים שמסרו עדות במהלך הבדיקה ייקראו כעת לחקירה באזהרה.

רון לאודר ב-2012

עו״ד הלנה ביילין מסרה מטעמו של לאודר כי "לבקשת משטרת ישראל מסר מר לאודר עדות קצרה בתאריך 28 בספטמבר. מר לאודר לא נחקר מעולם תחת אזהרה אלא מסר עדות בלבד. בניגוד לפרסומים, מאותו מועד, יומיים לפני הלוויית שמעון פרס, לא התבקש מר לאודר לתת עדות נוספת בארצות הברית, וכל הפרסומים בעניין שקריים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ