קבלן ומנהל עבודה הורשעו בגרימת מותו של פועל בניין

בית המשפט קבע כי הקבלן התרשל בכך שלא מינה אחראי לבטיחות באתר הבנייה "בית בכפר" בגדרה, מה שהוביל לנפילתו מגובה ולמותו של טיטן מולו, אזרח אריתריאה, ב-2010

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון
לי ירון

קבלן, מנהל עבודה וראש צוות עובדים הורשעו בגרימת מוות ברשלנות של פועל באתר בנייה בגדרה, ב-2010. שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי, קבע כי ניתן היה למנוע את התאונה שבה נהרג טיטן מולו, אזרח אריתריאה.

לפי כתב האישום, הקבלן זהר משה לא הודיע למפקח העבודה האזורי על הפסקת עבודתו של מנהל הבנייה באתר "בית בכפר", שלו לא מונה מחליף האחראי על בטיחות העובדים באתר. משה הטיל על אלכנסדר גודס את האחריות לבנייה ולבטיחות העובדים, והעבודות באתר נמשכו, אף שהפועלים לא עברו הדרכה על הסיכונים בו.

מי שומר על פועלי הבניין – סיקור נרחב: סכנה על הפיגומים: כך מופקרים פועלי בניין בישראל / אור קשתי | כשחיסכון חשוב יותר מבטיחות, עובדי הבניין משלמים את המחיר / נעה שפיגל | שמי נידאל, אני עובד בבניין שנים ומעולם לא ראיתי פקח / טור אישי | בסך הכל פועלי בניין / מאמר המערכת | אין עניין בפועלי בניין / רועי צ'יקי ארד

גודס הורה לאחד העובדים להסיר גידור מסביב לפיר בעומק 11 מטרים לצורך עבודות יציקה, וראש הצוות מג'די ג'בארין עזב את האתר מבלי להשיב את הגידור למקומו. מולו טיפס על שכבת גבס שכיסתה את הפיר, וכשזו נשברה נפל דרכה מגובה של ארבע קומות ומת.

"מחדלו המרכזי, הבסיסי, הרשלני, של הקבלן באי מינוי מנהל עבודה, הוליד שרשרת אירועים... (ש)הובילו למותו של המנוח", קבע השופט מזרחי. "קיימת הסתברות גבוהה שאילו היה ממונה מנהל עבודה התאונה הייתה נמנעת".

מפרקליטות מחוז מרכז, שנציגה דוד ענבר ניהל את התיק, נמסר: "בהרשעה שולח בית המשפט מסר ברור בדבר אחריות הגורמים המקצועיים לפעול להגנה על בטיחותם של עובדי הבניין, לספק להם הדרכה, מידע וציוד מתאים, להתריע מפני סכנות בשטח ולפעול לשמירה על שלומם של העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ