פרקליטו של נתניהו על קבלת הסיגרים: אין איסור לקבל מתנה מחבר קרוב

עו"ד וינרוט התייחס לחשדות לפיהם רה"מ קיבל טובות הנאה מאנשי עסקים, וכן לפרשה השנייה שבגינה נחקר נתניהו: "הייתי ונשארתי רגוע - לא מדובר בכספים, לא בהלוואה ולא במשהו שמקים עבירה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרקליטו של ראש הממשלה עורך הדין יעקב וינרוט התייחס בצהריים (שישי) לחשדות נגד בנימין נתניהו ואמר כי אין איסור על אנשי ציבור לקבל סיגרים במתנה מחברים. וינרוט לא הכחיש שנתניהו קיבל במתנה את הסיגרים אך טען כי אין בכך "בדל של עבירה פלילית".

"כל בר דעת מבין שאם ידיד או חבר קרוב מביא לחברו סיגרים כמתנה, אין בזה ולא יכול להיות בזה שום בדל של איסור. שום בדל של עבירה פלילית", אמר וינרוט בהתייחס לחקירתו של נתניהו אתמול בחשד לקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים, בהם ארנון מילצ'ן, שכללו גם אספקה של סיגרים קובניים יקרים.‎‎

נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

וינרוט התייחס גם לפרשה השנייה, המרכזית מבין השתיים, שאותה חוקרת המשטרה בעניינו של נתניהו ושזכתה לכינוי "תיק 2000" ואמר: "אחרי ששמעתי את תשובות ראש הממשלה, הייתי ונשארתי רגוע – לא מדובר בכספים, לא מדובר בהלוואה, לא מדובר במשהו שמקים עבירה ואני משוכנע שכאשר תשובותיו של ראש הממשלה תישמענה על ידי מי שתישמענה, יתברר לכל שומע שבכל הדברים הללו אין שום חשש או אבק של עבירה פלילית". לבסוף אמר עורך הדין כי "בחשדות אין ממש".

נתניהו נחקר אתמול בערב במשך חמש שעות במעונו הרשמי בירושלים בחשד לקבלת טובות הנאה ובנוגע לפרשה הנוספת, הנחשבת לחמורה יותר. מהמשטרה נמסר כי ביומיים האחרונים נחקר גם חשוד נוסף וכן כי לא ניתן למסור פרטים נוספים בשל החשש מפני שיבוש חקירה.

במשטרת ישראל ציינו בהודעתם כי קיים חשש לשיבוש החקירה על ידי החשודים בפרשה השנייה שנחקרת ורק אמש הובאה לידיעת ראש הממשלה. חוקרי המשטרה הבהירו לנתניהו בסיום החקירה כי שיחה עם מי מהמעורבים בנושא תוכן החקירה עשויה להוביל לשיבושה. חשש משיבוש חקירה היא עילה אחת מתוך כמה עילות, שבגינן מבקשת המשטרה לעצור חשוד על פי חוק המעצרים. ואולם במקרה של ראש הממשלה, אין הדבר נמצא בתחום האחריות של המשטרה - בשל החסינות. לכן הסתפקו בהבהרה.

ביום שני נחקר ראש הממשלה לראשונה במשך כשלוש שעות ולאחר החקירה הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי בחודש האחרון התחזקה התשתית הראייתית נגד נתניהו באופן שהצדיק מעבר מבדיקה לחקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ