אנשי עסקים המעורבים בפרשות נתניהו קשורים לחברות שרשומות במקלטי מס

ארנון מילצ׳ן, אחד המעורבים המרכזיים בפרשת טובות ההנאה, ואיש העסקים האוסטרלי ג׳יימס פאקר, שלפי דיווח בערוץ 10 מימן חופשות ליאיר נתניהו, רשומים כדירקטורים בחברות באיי בהאמה

אורי בלאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי בלאו

כמה מהמעורבים בפרשיות עליהן נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו קשורים לחברות הרשומות במקלטי מס - כך עולה מבדיקה במסמכי פנמה שהודלפו באפריל אשתקד. מהמסמכים של חברת עורכי הדין מפנמה, מוסאק-פונסקה, עולה כי המפיק הישראלי ארנון מילצ׳ן, בנו יריב מילצ׳ן ורואה החשבון זאב פלדמן, היו דירקטורים בשתי חברות שנרשמו במקלט מס באיי בהאמה ובנסאו.

מילצ׳ן, ששמו עלה כמי שסיפק לראש הממשלה נתניהו סיגרים ובקבוקי שמפניה בשווי מאות אלפי שקלים, מופיע במסמכים כדירקטור בחברה בשם In Motion, שהוקמה באיי בהאמה בשנת 2009. יחד עימו מצוינים כדירקטורים העוזרת שלו וכן עורך הדין פיני רובין. מסמכי פנמה לא כוללים מידע על פעילות החברה, אך עולה מהם כי היא נסגרה לקראת סוף שנת 2015.

נתניהו ומילצ'ן בירושלים, 2005צילום: David Silverman/Getty Image

חברה אחרת, בשם Real Eighteen, הוקמה גם היא באיי בהאמה ב-2008. רשומים בה כדירקטורים יריב מילצ׳ן ורואה החשבון זאב פלדמן, שהוזכר בתחקיר על הקשר בין משפחת נתניהו לאיש העסקים האוסטרלי ג׳יימס פאקר שפרסם העיתונאי רביב דרוקר.

לפי הדיווח בערוץ 10, בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו התגורר כמה לילות בדירתו של פאקר בתל אביב, וכן טס לניו יורק והתאכסן במלון יוקרה בגריניץ' וילג, בו שוכר פאקר כמה חדרים מחוברים. עוד פורסם כי נתניהו הצעיר יצא לחופשות נוספות על חשבונו של פאקר, ואף הוטס במטוס פרטי. בנוסף, צוין כי פאקר מעוניין להיות תושב ישראל על מנת לזכות בהטבת מס הניתנת לטייקונים שמהגרים לישראל, ולצורך כך שכר את שירותיו של פלדמן, המשמש כרואה החשבון שלו.

פאקר מוזכר אף הוא במסמכי פנמה, כדירקטור בחברה מאיי בהאמה בשם Publishing and Broadcasting International Holdings. מילצ׳ן ופאקר הם בעלי קשרי חברות טובים. ממסמכים שהודלפו מחברת סוני עולה כי בשנת 2014 אירחו השניים בוילה של מילצ׳ן בלוס אנג׳לס מסיבה לכבודו של נתניהו, בעת שביקר בעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ