חדשות 2: השיחה בין נתניהו למוזס הוקלטה על ידי ארי הרו לבקשת ראש הממשלה

העיתונאי גיא פלג פרסם כי הרו, שהיה אז ראש לשכתו של נתניהו, הקליט בידיעתו את השיחה שהתנהלה בין מו"ל ידיעות אחרונות לראש הממשלה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

השיחה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס שנתפסה על ידי המשטרה הוקלטה בידיעת ראש הממשלה על ידי ארי הרו, שהיה אז ראש לשכתו. כך חשף אחר הצהריים (ראשון) העיתונאי גיא פלג בחדשות 2. הרו לא מסר את ההקלטה, אלא היא נתפסה באקראי במסגרת חקירה שמנהלת המשטרה נגד הרו. "הארץ" חשף הבוקר כי ראש הממשלה הוקלט מנהל משא ומתן עם איש עסקים מוכר על מתן הטבות הדדיות, וההקלטות נמצאות בידי המשטרה. לאחר הפרסום, נחשף בחדשות 2 כי איש העסקים המדובר הוא מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון (נוני) מוזס. בחודש יולי האחרון נחקר הרו במשטרה, שם נשאל גם על הפרשה הנוגעת לראש הממשלה. 

הבוקר זכה הציבור להיחשף לפרשה שעומדת במרכז החקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. אותה פרשה שגורמים במערכת אכיפת החוק העריכו שתגרום לרעידת אדמה וסערה ציבורית. לגבי פרשה זו, המכונה במשטרה ובפרקליטות "תיק 2000", אמרו גורמים שנחשפו אליה לפני חודשים כי יש לעמוד תחת משקוף ביום שהיא תיוודע לציבור.

נתניהו והרו (משמאל), ב-2009צילום: Dan Balilty / AP/ דן בליל

לפי הפרסום בחדשות ערוץ 2, השיחה שהוקלטה בין נתניהו למוזס, והגיעה לידי המשטרה לפני חודשים ארוכים, עסקה בעיתון "ישראל היום". לפי הדיווח, לא ברור האם נתניהו הציע למוזס לסגור את החינמון או להפוך אותו לעיתון בתשלום, אך הצעתו של נתניהו היתה אמורה להניב רווח כספי משמעותי למו"ל "ידיעות אחרונות". בתמורה, הציע מוזס לנתניהו לשנות את הקו המערכתי של עיתונו כך שיהיה אוהד יותר כלפי ראש הממשלה.

גורם ברשויות האכיפה אמר לחדשות 2 כי "זו הייתה שיחה מגעילה של תן וקח. מצד אחד נוני מוזס מבטיח סיקור חיובי ומהצד האחר ראש הממשלה אומר 'אני אדאג לך'". לפי ערוץ 10, דב איכנולד, מנכ"ל  ידיעות ספרים הוא מתווך הפגישה בין נתניהו למוזס, ונכח בה.

העורך הראשי של ידיעות אחרונות רון ירון הפיץ הערב מייל לכל חברי המערכת בו התייחס לחשיפת חדשות 2. "הפרסומים היום הפתיעו אותנו", כתב ירון. "לי, לעורכי ולכתבי העיתון לא היה מושג על שיחה שהתקיימה לפי הפרסומים בין מו"ל העיתון לראש הממשלה". עוד הוסיף כי "מטבע הדברים, מכיוון שלא ידענו עליה - גם לא יכולנו 'להתנהג בהתאם'. כל מה שמתפרסם בידיעות אחרונות עומד בכללים עיתונאיים - ונובע משיקולים מקצועיים. כך היה תמיד וכך יהיה גם בעתיד".

גידי וייץ פרסם ב"הארץ" בחודש יולי האחרון כי הרו חשוד שביצע עסקה פיקטיבית בשלושה מיליון דולר. הפרסום חשף פרטים חדשים השופכים אור על החשדות נגד הרו, שפרש מתפקידו בינואר 2015, ובחודשים האחרונים עלו חשדות בדבר מכירת חברת ייעוץ שהחזיק בבעלותו. הרו דיווח כי מכר את החברה תמורת שלושה מיליוני דולרים, אך לא כל הסכום הועבר אליו, ובמשטרה התעורר החשד שמדובר בעסקה פיקטיבית. בדצמבר 2015 נפתחה נגדו חקירה, והוא שהה במעצר בית חמישה ימים. בחקירתו בחודש יולי, נשאל הרו בין השאר גם על הפרשה שנוגעת לראש הממשלה. בנובמבר האחרון הוא נחקר שוב במשרדי להב 433, בחשד שמכר חברת ייעוץ בבעלותו שלא כדין. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ