חשד: נתניהו קיבל מימון בסך עשרות אלפי שקלים לארוחות יוקרה

לפי הפרסום בחדשות 10, המיליארד האוסטרלי המקורב לראש הממשלה, ג'יימס פאקר, מימן חלק מהמתנות שקיבלו נתניהו ובני משפחתו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו קיבלו ארוחות גורמה בעלות של עשרות אלפי שקלים -  כך דווח הערב (ראשון) בחדשות 10. ארוחות הגורמה, שהוזמנו לביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה, מצטרפות לבקבוקי השמפנייה ולקופסאות הסיגרים שניתנו לנתניהו לפי החשד, בשווי כולל של מאות אלפי שקלים.

לפי הדיווח, המיליארד האוסטרלי המקורב לנתניהו ג'יימס פאקר נהג לממן באופן עקבי חלק מטובות ההנאה לראש הממשלה ובני משפחתו. על פי החשד, פאקר ואיש העסקים והמפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן הם שתי דמויות המפתח שמימנו את רוב טובות ההנאה בפרשה, ולצדם מעורבים כמה אנשי עסקים נוספים שחלקם בפרשה קטן יותר. 

לידי "הארץ" הגיעו באחרונה פרטים לפיהם המפיק מילצ'ן סיפק לנתניהו באופן קבוע משקאות חריפים וקופסאות סיגרים, בשווי אלפי שקלים בכל פעם. מילצ'ן, שאף מסר עדות במשטרה בעניין, הוא אחד מבעלי ההון שהרעיפו לפי החשד תשורות יקרות ערך על ראש הממשלה. במשרדו של מילצ'ן סירבו להגיב לדברים. מלבד היותו אחד ממפיקי הקולנוע הבולטים בארה"ב, מילצ'ן מחזיק ב–9.8% ממניות ערוץ 10 הישראלי. הוא גם שותפו וידידו של המיליארדר האוסטרלי פאקר.

בסוף השבוע פורסם בחדשות 10 כי ראש הממשלה נתניהו שוחח בשנת 2014 שלוש פעמים עם שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי, כדי לסייע למילצ'ן להסדיר את הוויזה שלו לארה"ב. לפי הפרסום, לאחר שנחחשפה מעורבותו של מילצ'ן בפרויקט הגרעין הישראלי, הוא נדרש לחדש את ויזת העבודה שלו מדי שנה במקום מדי עשר שנים, ופנה לנתניהו כדי שיסייע לו בכך. לפי הדיווח, ככל הנראה בעקבות התערבותו של ראש הממשלה נפתרה בעיית הוויזה של מילצ'ן.

לפי כחודש פירסם העיתונאי רביב דרוקר בערוץ 10 כי יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, התגורר בקיץ שעבר בדירה השייכת לג'יימס פאקר, במלון רויאל ביץ' שבתל אביב. לפי דרוקר, לפני כמה חודשים נפגש עורך דינו של פאקר, יעקב ויינרוט, עם שר הפנים, אריה דרעי, וביקש בשמו מעמד של תושבות קבע בישראל. זאת, בהתאם לסמכותו של השר להעניק מעמד שכזה. וינרוט שימש בעבר פרקליטו של נתניהו. בנוסף פורסם כי ההטבות שנתן פאקר ליאיר נתניהו לא נעצרו באירוח בדירת היוקרה שלו בתל אביב, אלא כללו גם חופשות, טיסות פרטיות ולינה במלון יוקרה.

בסוף ספטמבר 2015 הצטרף הבן יאיר לנסיעת בנימין נתניהו לעצרת האו"ם בניו יורק. על פי הדיווח, הוא השתכן במלון יוקרה בעיר, שהוא גם מלונו הקבוע של פאקר, במערכת החדרים ששכר המיליארדר האוסטרלי. על פי תחקירו של דרוקר, פאקר גם היה מעורב במידה מסוימת בנאומו של נתניהו באו"ם: במכתב שכתב לחברו, העיד פאקר כי עבר יחד עם נתניהו על הנאום ואף קיבל ממנו עותק. על פי המכתב, נתניהו גם הבטיח לו שיצורף לפמלייה לאו"ם וישב ליד שרה נתניהו. בתמונות מעצרת האו"ם אכן נראה פאקר ביציע האורחים לצד שרה ויאיר נתניהו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ