תושב חורה נעצר בחשד שאיים בנשק על עובדים סוציאליים ביישוב

לדברי גורם במועצה, החשוד, אסיר משוחרר בן 36, חסם את רכבה של עובדת סוציאלית ושלף אקדח. בנוסף, הוא נחשד כי שלח הודעת טקסט מאיימת לעובד סוציאלי אחר

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום בבאר שבע האריך היום (שני) ביומיים את מעצרו של תושב חורה, בן 36, החשוד כי איים בנשק על עובדים סוציאליים במועצה בשבוע שעבר. עוד נחשד כי שלח בסוף השבוע הודעה מאיימת לעובד סוציאלי במועצה.

גורם במחלקת הרווחה המקומית אמר כי "כשהעובדים היו בדרכם הביתה, הוא חסם את הרכב של עובדת סוציאלית ושלף אקדח. זה לא היה במחלקה אלא בכביש הראשי של חורה". הגורם הוסיף כי החשוד הינו אסיר משוחרר שמקבל סיוע כלכלי וטיפול סוציאלי מהמועצה. 

אתמול עצרה המשטרה את החשוד לאחר שמספר אנשים מסרו תלונה בתחנת המשטרה. על פי נציג המשטרה בדיון, רנ"ג שמואל שמואל, "יש בתיק החקירה חומר שיש בו כדי לקשור את המשיב לעבירות המיוחסות לו". המשטרה מייחסת לחשוד עבירות איומים ורכישת או החזקת נשק שלא כדין.

לדברי המקור, בהודעה המאיימת שנשלחה לעובד הסוציאלי הועבר מסר כי על העובד לעזוב את חורה עד ה-30 בינואר. עם זאת, לדבריו - ההודעה נשלחה ממספר שאינו מוכר ללשכה ואינו שייך לחשוד עצמו, על פי הרישומים הקיימים במועצה.

בשנת 2015 התרחשו 230 אירועי אלימות נגד עובדים סוציאליים, כ–50% מהם אירועי אלימות פיזית - עלייה של כ–45% לעומת 2014. על פי מחקר שפורסם בשנת 2015, ונערך באוניברסיטת חיפה בקרב מדגם מייצג של 645 עובדים סוציאליים מעשרות לשכות רווחה שונות ברחבי הארץ, על ידי פרופסור גיא אנוש ופרופסור שי צפריר, נמצא כי 10 אחוז מהעובדים הסוציאליים ספגו אלימות פיזית במסגרת עבודתם, 80 אחוז סבלו מאלימות פיזית, 77 אחוז סבלו מאיומים, ו-21 אחוז סבלו מפגיעה ברכוש. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ