נסגר התיק נגד בעל המשאית שירה למוות באדם שניסה לגנוב את רכבו

הפרקליטות הודיעה על סגירת התיק נגד בעל המשאית, תושב בית אלעזרי, מחוסר אשמה לאחר שחוקרי המשטרה קבעו כי ירה כהגנה עצמית. ההרוג היה פלסטיני בן 30 מהעיירה חלחול שבאזור חברון

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

הפרקליטות הודיעה הבוקר (שלישי) כי החליטה לסגור מחוסר אשמה את התיק נגד בעל המשאית שירה למוות באוגוסט בפלסטיני שניסה לגנוב את רכבו. גם המשטרה המליצה לסגור את התיק נגדו באותה עילה, לאחר שהחוקרים קבעו כי ירה כהגנה עצמית בשל תחושה שהוא נמצא בסכנת חיים. 

בהודעת הפרקליטות נכתב כי בעל המשאית, תושב בית אלעזרי שליד גדרה, ניסה תחילה להבריח את הפורצים בקולו, אולם אחד מהם הרים אבן והתקרב לעברו. אז הסתובב על מנת לברוח חזרה לביתו, אך מעד, נפל ונפצע בידו. "בשל חששו כי הפורץ מתקדם לעברו, הסתובב החשוד ובעודו מתרומם ביקש לירות לכיוון האוויר במטרה להרתיע את הפורצים. החשוד ירה מספר יריות, ואחד הכדורים פגע במנוח אשר נפטר כתוצאה מכך", נכתב.

אזור הירי בבית אלעזרי, באוגוסט
אזור הירי בבית אלעזרי, באוגוסטצילום: אילן אסייג

בעל המשאית, בן 63, דיווח למשטרה ביום התקרית על שלושה חשודים שניסו לגנוב את משאיתו. הוא הבחין בחשודים ויצא לעברם, ולאחר שאיימו עליו במוט פתח לעברם באש באקדחו הפרטי. המשטרה מסרה אז כי היורה שינה גרסתו ותחילה טען כי ירה באוויר אולם גרסתו לא התאימה לממצאים בשטח. 

מאוחר יותר באותו היום טלפן למד"א אדם שסירב להזדהות וטען כי חברו נורה ונמצא בסמוך למקום הירי. השוטרים הגיעו למקום ממנו בוצעה השיחה, שדה בסמוך לכביש 40, באזור צומת ביל"ו, וגילו שם את גופתו של פלסטיני כבן 30 מהעיירה חלחול שבאזור חברון, כשלצדה כלי פריצה וכפפות. שתי הדמויות הנוספות שנטען כי ניסו לגנוב את המשאית לא אותרו.

לאחר שנחשד בהריגה התגייסו לטובת בעל המשאית תושבי האזור, וארגנו עצרת תמיכה במושב אליה הגיעו מעל אלף בני אדם. את העצרת ארגנו תושבי המועצה האזורית ברנר וארגון השומר החדש, במטרה, לדבריהם, לעורר מודעות לפריצות המתרחשות תדיר באזור, לגניבות חקלאיות וגניבות מהבתים, ו"לזכותם של התושבים לביטחון אישי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ