השר יריב לוין מסר עדות בפרשת נתניהו-מוזס; בכירים נוספים צפויים להעיד במשטרה

השר העיד ביחידה הארצית לחקירות הונאה ביום ראשון. על פי ההערכה, המשטרה ביקשה לברר אם נתניהו בדק אתו את האפשרות לקדם את חוק "ישראל היום" ערב הבחירות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר לוין ונתניהו במליאה בקריאה ראשונה של חוק ההסדרה, ב-2016

שר התיירות יריב לוין העיד במשטרה ביום ראשון בפרשת השוחד שבמרכזה עומדים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומו"ל "ידיעות אחרונות" ו-ynet, נוני מוזס. לוין מסר עדות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה). 

לוין שימש יו"ר ועדת הכנסת ב-2014 ויחד עם חבר הכנסת זאב אלקין - נחשבו השניים לאנשי אמונו של נתניהו, שטיפלו בין השאר באופרציה הפוליטית המורכבת של העברת חקיקה. ההערכה היא כי לוין זומן למשטרה כדי לבדוק אם נתניהו פנה אליו בקשר להבטחה שנתן למוזס: אישור החוק שייאלץ את "ישראל היום" לגבות תשלום, דבר שהיה בכוחו להוביל להחלשת כוחו של החינמון ולהתחזקותו ידיעות אחרונות בבעלות מוזס.  

החוק המדובר עבר בכנסת בקריאה טרומית אולם שבועות ספורים אחר כך פיטר נתניהו את השרים יאיר לפיד וציפי לבני, הכנסת התפזרה ונקבעו בחירות חדשות. העברת חוקים בתקופת בחירות היא משימה מורכבת שחלות עליה מגבלות שונות.

ההערכה היא שהמשטרה ביקשה לברר עם לוין אם נתניהו ביקש לבדוק אתו את ההיתכנות להעביר את החוק בכל זאת. בקרוב צפויים להעיד בפרשה דמויות נוספות מהעולם הפוליטי והעסקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ