סימה קדמון: בעולם מושלם, מוזס היה משעה עצמו

הפרשנית הפוליטית הבכירה של ידיעות אחרונות הוסיפה בטור שפורסם הבוקר בשער העיתון כי "הערותיו של המו"ל שלי, אם היו כאלה, לא נאמרו לי לא על ידיו ולא באמצעות שליח"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

הפרשנית הבכירה של ידיעות אחרונות סימה קדמון התייחסה הבוקר (חמישי) לפרשת נתניהו-מוזס, בטור שפרסמה בשער העיתון תחת הכותרת "בוקס בבטן". טורה של קדמון מצטרף לטורו של בכיר העיתונאים בידיעות, נחום ברנע, שפורסם בשער העיתון אתמול תחת הכותרת "כולם חשודים".

שער ידיעות אחרונות, הבוקר:

צילום: ידיעות אחרונות

קדמון התחילה בתיאור תחושותיה האישיות. "בוקס בבטן, זה מה שהרגשתי. כאב חד, חזק, שמטפס ומגיע עד לסרעפת. אחרי שבועות ארוכים של תהיות וניחושים, הגילוי שמדובר בבעל הבית שלי הוא לא פחות מהלם", כתבה. "בעולם מושלם, היה השבוע ראש הממשלה מתפטר או משעה עצמו עד לסיום החקירות בעניינו. מנגד, היה מו"ל 'ידיעות אחרונות' משעה עצמו מתפקידו כעורך האחראי. אלא שבעולם מושלם כל זה לא היה דרוש. כי בעולם מושלם, שיחות כמו שהתקיימו בין נתניהו למוזס, שבמרכזן הבטחות שהמשמעות המיידית שלהן היא עיתון תמורת שלטון — לא היו מתקיימות", הוסיפה.

בהתייחסה ליחסיה עם מוזס כתבה קדמון: "במשך כל שנותיי בידיעות אחרונות ראיתי את המו"ל שלי אולי עשר פעמים, תמיד באקראי. הוא מעולם לא התקשר אליי, לא כדי לשבח וגם לא להפך. הערותיו, אם היו כאלה, לא נאמרו לי לא על ידיו ולא באמצעות שליח. לא יודעת, וגם לא שאלתי, מה הוא חשב למשל על מה שכתבתי בתקופת צוק איתן, כשהבעתי תמיכה מוחלטת באיפוק ובזהירות של ראש הממשלה".

לא הקלטה, הקלטות: נתניהו ומוזס קיימו סדרת שיחות בשנים האחרונות / נתניהו נגד מוזס: קרב שלטון-עיתון / הסוד נחשף: הרשימות השחורות של "ידיעות אחרונות"  / מסע ההשתלטות של נתניהו על התקשורת / נתניהו הוקלט מנהל משא ומתן עם איש עסקים על הטבות הדדיות / חדשות 2: נוני מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות", הוא איש העסקים בהקלטת נתניהו / נתניהו על חקירותיו: אני יודע במה מדובר, לא יהיה כלום

"האם אני מיתממת? התשובה היא לא. האם אני תמימה? יכול להיות. אבל לא יותר מאלה שמאמינים שאצלם המערכות נקיות, שהעיתונאים עצמאיים, ושמאחורי גבם לא נעשות עסקאות אפלות של תן וקח", כתבה קדמון, כלת פרס מפעל חיים מטעם אגודת העיתונאים.

פרטי הפרשה החדשים שחשף גידי וייץ ב"הארץ" ביום שלישי מגלים כי מתווה העסקה שנידונה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין המו"ל מוזס כלל שינוי חד באופי הסיקור של ראש הממשלה בכלי התקשורת של קבוצת ידיעות אחרונות, בתמורה להבטחה של נתניהו לקידום חקיקה שתפגע קשות בחינמון המתחרה של מוזס, ישראל היום.

"האם אין סיבה לקו הביקורתי לראש הממשלה?", כתבה קדמון. "הרי זו אינה גחמה של עורך, או תוצאה של קח ותן מאחורי גבם של העיתונאים. נתניהו קנה בצדק את הביקורת עליו, ואת זה מוכיח תיק 1000 לא פחות מתיק 2000. תיק העוסק בפרשת המתנות שניתנו לראש הממשלה בסך מאות אלפי שקלים, וחיי הנהנתנות המעוררים סלידה של בני משפחתו, שעליהם כתבנו ולא נפסיק לכתוב".

עמיתה של קדמון נחום ברנע התייחס אתמול בשער העיתון לפרשה כשכתב: "חשוד ראש הממשלה, שלפי הדיווחים יזם את הפגישות; חשוד המו"ל, שלפי הדיווחים נשא ונתן והבטיח; חשוד ראש הלשכה, שהשתתף והקליט; חשוד היועץ המשפטי לממשלה, שמנהל את משחק הפוקר סביב החקירות בתיקי ראש הממשלה בדרכים עקומות, וגם אני חשוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ