פרקליט המדינה לשעבר: פינוק בעיתון תמורת ביטול חינמון - זה בהחלט דיבור על שוחד

ערן שנדר התייחס לפרשת נתניהו-מוזס ולפרשת טובות ההנאה: "מאות אלפי שקלים של סיגרים מאדם שיש לו אינטרסים בערוץ 10 - זה ניגוד עניינים". הוא סיפר כי עורך מעריב המנוח אמנון דנקנר אמר לו: תן לנו את ליטרת הבשר שלנו, או שנטרוף אותך

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

פרקליט המדינה לשעבר עו"ד ערן שנדר התייחס היום (חמישי) לחקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר בגלי צה"ל כי על בסיס הפרסומים בתקשורת של פרטי הקלטות השיחות בין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות "יש לנו בהחלט דיבור על הצעת השוחד".

פרקליט המדינה לשעבר שנדר, ב-2012
פרקליט המדינה לשעבר שנדר, ב-2012צילום: אלון רון

עו"ד שנדר התראיין לירון דקל ועמית סגל ונשאל על פרשה 1000, בה החשד הוא שאילי הון, ובהם המפיק ארנון מילצ'ן, התבקשו לרכוש עבור נתניהו ורעייתו מוצרי יוקרה כמו סיגרים ומשקאות חריפים בשווי מצטבר של מאות אלפי שקלים. "מתנות במאות אלפי שקלים ובאלפי שקלים, ואפילו פחות, מעבר לחוק המתנות, תלוי מאוד הקשר בין מקבל המתנה לנותן המתנה", הסביר הפרקליט לשעבר. "אם אנחנו חברים טובים ואתם נותנים לי מתנות, ואנחנו בקשרים מדי פעם, אני נותן לכם מתנות - אז אין שום דבר פסול. אם הקשר הוא אחר, אני נותן מתנות ולעולם לא מקבל, והקשר הוא קשר גם עסקי, או קשרים מעבר לחברות, אזי אנחנו כבר במגרש אחר ואולי אפילו גם במגרש הפלילי. אם מדברים על מאות אלפי שקלים של סיגרים וכולי, מאדם שיש לו אינטרסים בערוץ 10, אז לא צריך להוסיף הרבה. זה ניגוד עניינים", הוסיף.

נתניהו אמר למוזס שאם יכתוש אותו לפני הבחירות, הוא יטפל בו / לא הקלטה, הקלטות: נתניהו ומוזס קיימו סדרת שיחות בשנים האחרונות / נתניהו נגד מוזס: קרב שלטון-עיתון / הסוד נחשף: הרשימות השחורות של "ידיעות אחרונות"  / מסע ההשתלטות של נתניהו על התקשורת / נתניהו הוקלט מנהל משא ומתן עם איש עסקים על הטבות הדדיות / חדשות 2: נוני מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות", הוא איש העסקים בהקלטת נתניהו / נתניהו על חקירותיו: אני יודע במה מדובר, לא יהיה כלום

בהתייחסו לפרשה 2000, בה החשד הוא שנתניהו ניסה לרקום דיל עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס לסיקור אוהד תמורת קידום חוק להחלשת "ישראל היום", אמר כי על פניו נשמע שמדובר בשוחד. "אם אנחנו יוצאים מתוך הנחה שמה שכתוב בעיתון הוא נכון, ואנחנו מדברים מבחינת ההקלטה על פינוק בעיתון תמורת ביטול חינמון, אז יש לנו בהחלט דיבור על הצעת השוחד", המשיך שנדר. הוא סייג את דבריו ואמר כי הדברים תלויים בנאמר בהקלטות. "לא מספיק לקרוא את התמלילים כי גם המוזיקה חשובה פה", הדגיש.

הפרקליט לשעבר סיפר כי הפרשה מזכירה לו שיחה שקיים בעבר עם עורך מעריב המנוח אמנון דנקנר ועם דובר משרד המשפטים. "הוא אמר לי את המשפט האלמותי שלא עוזב אותי. הוא הסתכל לעיניי ואמר לי: 'אנחנו חיות טרף. תן לנו את ליטרת הבשר שלנו, ננוח ונעזוב אותך. לא תיתן, נטרוף אותך'", אמר שנדר. "זה היה משחק של פוליטיקאים, עיתונאים ועובדי ציבור. אבל צריך להבין שפה, המשחק הזה, והוא משחק רע, ועם הרבה איומים של פרסום תמונות מחמיאות ולא מחמיאות, ופרשת רמון, והסיקור של ידיעות - זה אנחנו מכירים לא מהיום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ