"הארץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח למו״ל ידיעות אחרונות נוני מוזס הבטחות מפורשות באשר לקידום חקיקה לטובת עיתונו - כך עולה מציטוטים שפרסם הערב (שישי) העיתונאי גיא פלג בערוץ 2. ״אפשר לחוקק את זה״, עונה נתניהו כשמוזס תוהה לגבי הצרת צעדי החינמון המתחרה, ישראל היום. כשמוזס שואל באיזו ועדה תקודם החקיקה, נתניהו מבטיח להעמיד את הרשות המחוקקת לצרכיו: ״נקים ועדה מיוחדת״.

השניים שוחחו על ״נושא הכמויות״, כנראה כמות העותקים שיפיץ ישראל היום, או לחלופין כמות המודעות שידפיס החינמון. נתניהו ומוזס אף נקבו בשמות פוליטיקאים שיוכלו לקדם את החוק, והזכירו את שר התיירות יריב לוין (ליכוד) ואת ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), שהגיש את חוק "ישראל היום".

עוד פרסם פלג כי נתניהו תיווך בין מוזס לקבוצת אנשי עסקים בינלאומיים, במטרה שירכשו את קבוצת ידיעות אחרונות, או ייכנסו כשותפים בה. לדברי פלג, מוזס לא אהב את הפתרון הזה, ולכן הדגיש בפני נתניהו שמשא ומתן למכירת הקבוצה ידרוש זמן רב, וכי "אנחנו צריכים לעכשיו משהו יותר מהיר".

לפי הציטוטים שפורסמו, מוזס שאל את נתניהו "מה השורה התחתונה? איך אפשר לעשות את זה מהר?" וראש הממשלה השיב: "אפשר לחוקק את זה".

נתניהו: "אני רוצה לדבר עם הג'ינג'י (שלדון אדלסון), הוא בעוד שבועיים בארץ".

מוזס: "צריך לראות איך אפשר לעשות משהו שהוא יוכל לחיות אתו, לעשות אולי חוק אחר, אני רוצה להקל, לא מחפש להקשות"

מוזס: "בנושא הכמויות שדיברנו. לעשות את זה בפשרה אתו, אני אומר את זה ממקום טוב, לא ממקום רע".

נתניהו: "לדעתי זה לא יהיה בסדר אתו אבל..."

מאוחר יותר אמר ראש הממשלה כי יקים ועדה מיוחדת שתקדם את חקיקת החוק.

מוזס: "צריך חוק אחר שיעקוף את הבעיה".

מוזס: "עם יריב (השר יריב לוין)?"

נתניהו: "לא עם יריב".

מוזס: "תביא את מי שאתה רוצה, זה לא ענייני".

מוזס: "צריך שאיתן כבל יבוא, ואיש שלך בכנסת".

נתניהו: "ושאיתן יגיד אני רוצה להגיע לפשרה, אולי נשכנע אותו שיירד מהחוק הגורף".

מוזס: "לאיזו ועדה בכנסת זה הולך?"

נתניהו: "נקים ועדה מיוחדת".

לפי הדיווח בערוץ 2, נתניהו הציע למוזס סיגר בתחילת הפגישה ומוזס אמר שאף פעם לא עישן מפני שהיה ספורטאי, ואילו נתניהו ציין שהוא לא שותה בכלל, למעט כוס יין "פה ושם".

בערוץ 10 דווח כי בכירים במשטרה אומרים שמסתמנת המלצה להגיש כתבי אישום נגד נתניהו בשתי הפרשות – הן באשר לשיחות עם מו"ל ידיעות אחרונות והן באשר לפרשה המכונה תיק 1000, במסגרתה נחשד ראש הממשלה שקיבל טובות הנאה מאנשי עסקים בשווי מאות אלפי שקלים. בערוץ 2 דווח כי טובות ההנאה שקיבל נתניהו לפי החשד מסתכמות בשווי של 600 אלף שקלים.

בפרסום בערוץ 10 נטען כי במשרד המשפטים ובפרקליטות סבורים כי הסיכוי להתגבשות כתב אישום בפרשת טובות ההנאה גבוה יותר, וחלוקים באשר לאפשרות שיוגש כתב אישום בתיק נתניהו-מוזס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ