שרון פולבר

ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס דנו בזהות עיתונאים ופרשנים שיעניקו סיקור אוהד יותר לרה"מ מעל דפי העיתון – כך דיווח הערב (שבת) גיא פלג בערוץ 2. על פי הציטוטים שחשף פלג, מוזס אמר לנתניהו כי "צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה".

"אנחנו מדברים על מתינות, על תקשורת סבירה", אמר נתניהו למוזס בנוגע לסיקורו מעל דפי העיתון. "להוריד את רף העוינות מ-9.5 ל-7.5". על כך עונה לו מוזס: "זה ברור לי, עזוב - צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה". "אני חושב שבשביל המדינה צריך לדאוג", אומר נתניהו, ועל כך משיב מוזס: "לשמחתך, אתה המשוגע שרוצה להיות ראש ממשלה, אז לבריאות, תהיה".

בפגישה דנים השניים בזהות עיתונאים וכותבי טורים שיעניקו סיקור אוהד יותר לנתניהו. "תן לי ימני, אני אומר לך את זה כבר הרבה זמן", אומר מוזס. "אני לא יכול להמציא, חגי סגל - שלדון לקח אותו להיות עורך 'מקור ראשון'", משיב נתניהו. מוזס אומר לראש הממשלה: "תביא מישהו שיכתוב מחר בבוקר מאמרים, נו תביא כבר מחר בבוקר". נתניהו מצביע על ארי הרו, ראש הסגל שלו באותה תקופה ושנכח בפגישה, ואומר: "תן לו שניים-שלושה שמות ואנחנו נפנה אליהם, אבל צריך לבדוק איתם שלא התבטאו פומבית בנושא החוק".

השניים דנים גם על פרשני "ידיעות אחרונות" סימה קדמון ואמנון אברמוביץ'. "כל יום יש לי אחד שהורג אותי, אברמוביץ'", אומר נתניהו. מוזס אומר שלשני העיתונאים האלה "אי אפשר להגיד מה לעשות".

נוני מוזס בבית הנשיא ב-2013צילום: מגד גוזני / וואלה!

"תהיה פה רעידת אדמה", אמר מוזס בהתייחסו לאפשרות של שינוי אופי הסיקור של העיתון. "זה יהיה משהו שצריך להיות חכמים איך עושים את זה".

יחימוביץ: צפויה רעידת אדמה

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), שיזם את החוק שאמור היה לאסור את הפצת ישראל היום בחינם, אמר הערב "בפגוש את העיתונות" בערוץ 2 כי מוזס דיבר איתו על החוק. כבל, שמסר השבוע עדות במשטרה בפרשה, הוסיף כי הפרסומים האחרונים בפרשה "מקוממים".

ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) אמרה הערב: "אנחנו מתחילים להבין שאנחנו בעיצומה של דרמה". יחימוביץ התייחסה לפרשת טובות ההנאה ("תיק 1000") והוסיפה כי "לא יכול להיות שראש מכהן יהיה מתוחזק ע"י בעל הון". לדבריה, "כל מי שחושב שהסיפור ייגמר בלא היה כלום שוגה שגיאה קשה, צפויה רעידת אדמה".

שמעון שיפר, פרשן בכיר ב"ידיעות אחרונות", אמר הערב כי הדיווחים על "רשימות שחורות" בעיתון הם אגדה אורבנית. בפגישותיו עם נתניהו, אמר שיפר ב"פגוש את העיתונות" כי מוזס ניסה "להציל את הדמוקרטיה" מפני שר תקשורת שמנסה להשמיד את העיתונות. 

מוקדם יותר היום אמר ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, כי "היועץ המשפטי לממשלה חייב לפרסם במלואם את תמלילי השיחות בין נתניהו לנוני מוזס, מיד עם סיום החקירה וההחלטה אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה ואנשים אחרים". את הדברים אמר שלח באירוע שבתרבות בנתניה.

גם סגן יו"ר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד) התייחס לפרשות נתניהו ואמר כי "אם הפרטים נכונים, וההקלטות משקפות את מה שהיה שם, זאת אחת מהפרשות הקשות ביותר שהיו במדינת ישראל". ח"כ כהן הוסיף כי "כמורה להיסטוריה, כשמדברים על רודנות ועל רוח של פאשיזם זה מתחיל בהשתלטות על אמצעי תקשורת. אם נתניהו עסק במסחר בעיתונות חופשית זו התחלה של דיקטטורה". את הדברים אמר באירוע שבתרבות בבאר שבע. 

באותו אירוע נכח גם השר לשעבר אבי גבאי, שאמר כי "נתניהו סיים את דרכו ההיסטורית במדינת ישראל כראש הממשלה. פרשיית מוזס-ביבי היא הכי חמורה שהיתה במדינת ישראל, בהקשר של נתניהו... כשראיתי את ראש הממשלה שלי שותה על חשבון ארנו מימרן, שהוא עבריין צרפתי והוא מחזיק אותו ומממן אותו, התביישתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ