עורך ידיעות אחרונות: אם נוני מוזס היה מנסה להפוך את הקו של העיתון היינו עוזבים כולנו - משפט ופלילים - הארץ

עורך ידיעות אחרונות: אם נוני מוזס היה מנסה להפוך את הקו של העיתון היינו עוזבים כולנו

בטור שפורסם הבוקר כתב רון ירון כי ידיעות אחרונות לא היה שורד את "רעידת האדמה" שתכנן נוני מוזס. לדבריו, עובדי העיתון נאמנים לקוראיהם יותר מלמי שמשלם להם את המשכורת

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
"הארץ"

עורך ידיעות אחרונות, רון ירון, התייחס הבוקר (ראשון) לפרשת נתניהו-מוזס וכתב בעמוד הראשי של העיתון כי אם נוני מוזס היה מנסה לשנות את אופי הסיקור - העובדים היו עוזבים. 

"אתמול בערב התברר לי שאני לא רק העורך הראשי של העיתון החשוב והמשפיע במדינה. אני גם זה שמחזיק בסולם ריכטר. אני אחראי על 'רעידת האדמה שתהיה פה'. או יותר נכון, על זו שהיתה יכולה להיות פה, ב'ידיעות אחרונות', אם מישהו היה מעז לשנות את הקו של העיתון". לדבריו, "אין מצב שהעיתון הזה היה שורד את רעידת האדמה הזו. כולנו, כאיש אחד, היינו עוזבים ומחפשים בית אחר". ירון הוסיף כי בחירת המילים של מוזס "רעידת אדמה", מוכיחה כי הוא ידע זאת בעצמו.

נוני מוזס בבית הנשיא ב-2013
נוני מוזס בבית הנשיא ב-2013צילום: מגד גוזני / וואלה!

בטור פנה ירון לקוראים ואמר כי העורכים והכותבים נאמנים קודם כל להם - ורק אחר כך למי שמשלם את המשכורת. "אני רוצה לומר דבר אחד: על העיתון שאתם קוראים עברו מאות אנשים כדי שהוא יהיה הטוב, המעניין, החשוב והמקצועי ביותר. אני גם יכול להבטיח בשם כולנו שעשינו ונעשה את עבודתנו העיתונאית בצורה הטובה ביותר ובאופן הכי נקי, הגון וישר. נכון, עשינו גם טעויות, אבל זו האחריות שלי שהעיתונות החופשית והטובה שנעשית כאן - גם תיראה".

"אחרי שלושת העמודים שמוקדשים לפרשת נתניהו-מוזס תמצאו עוד עשרות ידיעות, בשלל תחומים, ועוד ארבעה מוספים. כולם עמוסים בחומר עיתונאי מצויין מעניין ומקצועי. אני לא מנסה לומר ש'עסקים כרגיל', וגם לא מסתיר שיש באוויר ובלב של כולנו תחושת מועקה קשה. עם זאת אנחנו ממשיכים לעבוד מתוך אמונה פנימית חזקה שאנחנו מייצרים עבורכם כל יום מחדש, וגם היום, את ה"מונה ליזה", כך סיים. 

שער ידיעות אחרונות, היום
שער ידיעות אחרונות, היום

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ