ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ראשון) 27 שנות מאסר על אילן שמואל, נהגו לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בגין אונס שבע קטינות, בהן שש מבנות משפחתו. שמואל הורשע בעשרות עבירות של אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים בקטינות שהיו בנות 9 עד 16. כמו כן, נגזר על שמואל לשלם פיצויים בסכום של 90 אלף שקלים ועד 250 אלף שקלים לכל אחת מהמתלוננות, כשסך כל הפיצויים שישלם עומד על 940 אלף שקלים.

שמואל הועסק עד לפני כחמש שנים כנהג בלשכת ראש הממשלה, אז הגיע לשב"כ מידע על עבירות מין שביצע לכאורה בקטינה. המידע הועבר למשטרה ותחנת משטרת בית שמש פתחה בחקירה. על פי כתב האישום, הפשעים נעשו בשנים 2009-1988.

אילן שמואל בבית המשפט בירושלים, אשתקדצילום: נועם מושקוביץ / וואלה!NEWS

השופטים רפי כרמל, כרמי מוסק ושירלי רנד כתבו בפסק הדין כי "הנאשם פגע בשלומן ובנפשן של הקטינות... מדובר באחת הפגיעות הקשות - פגיעה בילדה קטנה ותמה הנושאת עיניים מעריצות למי שפוגע בה. המעשים שנעשו על ידי הנאשם הם תולדה של שליטתו במעשיו וברצונו, תוך תכנון מוקדם, מעשים שהשתרעו על פני פרק זמן של כ-20 שנים, מעשים שבוצעו בשטח המוגן של המתלוננות, לרבות בית הנאשם, מכוניתו ומקומות דומים. הנאשם גילה חוסר אמפתיה מוחלט לקטינות. בכיין וצערן לא גרם לו לשקול בשנית את מעשיו, הוא היה מרוכז אך בעצמו ולאחר שסיים פגיעה ארוכה ורבה באחת, עבר לעשות כן באחרת, תוך שלא נרתע לעשות שימוש בכוח".

נציגת פרקליטות מחוז ירושלים, עו"ד ענת גרינבאום, אמרה לאחר הדיון כי "לאחר חשיפת המעשים, התייצבו המתלוננות והעידו באומץ אודות מעלליו הנפשעים של הנאשם בהן בעת שהיו קטינות. פרקליטות מחוז ירושלים ביקשה להטיל על הנאשם עונש של 40 שנות מאסר בפועל ופיצויים למתלוננות. בית המשפט התחשב בחומרת המעשים, התמשכותם ואכזריות ביצועם - והטיל על הנאשם עונש חמור של עשרות שנות מאסר בפועל".

פרקליטו של שמואל, עו"ד מיכאל עירוני, אמר בדיון בו הורשע מרשו כי "מרשי עומד על חפותו וימשיך להיאבק על האמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ