לאחר יותר משמונה שעות, הסתיימה חקירתו השנייה של נוני מוזס במשטרה

אמש דווח כי נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות דנו בזהות העיתונאים שיעניקו סיקור אוהד יותר לרה"מ. עורך העיתון, רון ירון, התייחס הבוקר לפרשה וכתב כי אם קו העיתון היה משתנה "היינו עוזבים ומחפשים בית אחר"

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוזס יוצא מחקירתו בלהב 433, הערב
שרון פולבר

מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, נחקר היום (ראשון) בשנית במשטרה בעניין קשריו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. החקירה נמשכה היום יותר משמונה שעות. בידי המשטרה הקלטות המעידות לכאורה על עסקה שנרקמה בין השניים, במסגרתה עיתון "ידיעות אחרונות" ירכך את יחסו לנתניהו, ובתמורה יביא ראש הממשלה להחלשתו של "ישראל היום".

אמש דיווח גיא פלג בערוץ 2 כי מוזס ונתניהו דנו בזהות העיתונאים והפרשנים שיעניקו סיקור אוהד יותר לרה"מ מעל דפי העיתון. על פי הציטוטים שחשף פלג, מוזס אמר לנתניהו כי "צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה".

מוזס דן עם נתניהו בזהות העיתונאים שיסקרו אותו: "צריך לדאוג שתהיה רה"מ" עורך ידיעות אחרונות: אם נוני מוזס היה מנסה להפוך את הקו של העיתון היינו עוזבים כולנו | נתניהו הבטיח למוזס מפורשות לפעול למענו: ״אפשר לחוקק את זה, נקים ועדה מיוחדת״הטריק של נתניהו לקידום חוקים שנויים במחלוקת בתחום התקשורת | נתניהו אמר למוזס שאם יכתוש אותו לפני הבחירות, הוא יטפל בו |שותפי הסוד לחקירות נתניהו: האנשים שהצליחו להפתיע גם את ראש הממשלה | נתניהו מרגיש שהאדמה רועדת תחת רגליו, אך הוא לא מתכוון לעזוב בשקט / יוסי ורטר | ההזדמנות ההיסטורית של מנדלבליט / גידי וייץ | שאלות ותשובות: מתי טובה לראש הממשלה הופכת לשוחד?

"אנחנו מדברים על מתינות, על תקשורת סבירה", אמר נתניהו למוזס בנוגע לסיקורו מעל דפי העיתון. "להוריד את רף העוינות מ-9.5 ל-7.5". על כך ענה לו מוזס: "זה ברור לי, עזוב - צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה". "אני חושב שבשביל המדינה צריך לדאוג", אמר נתניהו, ומוזס השיב: "לשמחתך, אתה המשוגע שרוצה להיות ראש ממשלה, אז לבריאות, תהיה".

בפגישה דנו השניים בזהות עיתונאים וכותבי טורים שיעניקו סיקור אוהד יותר לנתניהו. "תן לי ימני, אני אומר לך את זה כבר הרבה זמן", אמר מוזס. "אני לא יכול להמציא, חגי סגל - שלדון לקח אותו להיות עורך 'מקור ראשון'", השיב נתניהו. השניים דנו גם על פרשני "ידיעות אחרונות" סימה קדמון ואמנון אברמוביץ'. "כל יום יש לי אחד שהורג אותי, אברמוביץ'", אמר נתניהו. מוזס אומר שלשני העיתונאים האלה "אי אפשר להגיד מה לעשות".

עורך ידיעות אחרונות, רון ירון, התייחס הבוקר לפרשת נתניהו-מוזס וכתב בעמוד הראשי של העיתון כי אם נוני מוזס היה מנסה לשנות את אופי הסיקור - העובדים היו עוזבים. "אתמול בערב התברר לי שאני לא רק העורך הראשי של העיתון החשוב והמשפיע במדינה. אני גם זה שמחזיק בסולם ריכטר. אני אחראי על 'רעידת האדמה שתהיה פה'. או יותר נכון, על זו שהיתה יכולה להיות פה, ב'ידיעות אחרונות', אם מישהו היה מעז לשנות את הקו של העיתון". לדבריו, "אין מצב שהעיתון הזה היה שורד את רעידת האדמה הזו. כולנו, כאיש אחד, היינו עוזבים ומחפשים בית אחר". ירון הוסיף כי בחירת המילים של מוזס "רעידת אדמה", מוכיחה כי הוא ידע זאת בעצמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ