"הארץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש (ראשון) לדיווחים על הקלטות השיחות בינו לבין מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, המעידות על עסקה שנרקמה בין השניים, שבמסגרתה ירכך העיתון את יחסו לנתניהו, ובתמורה יביא ראש הממשלה להחלשתו של העיתון "ישראל היום". בין השאר כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו: "כל הטענות הללו, שאני פעלתי לקידום חוק 'ישראל היום', הן טענות שווא. כך גם לגבי הנושא השני, כפי שיתברר במהלך הזמן".

עוד כתב נתניהו: "כולם יודעים שהתנגדתי התנגדות נחרצת לחוק 'ישראל היום', שאחרים רקחו ויזמו עוד הרבה לפני הבחירות של 2013. במשך חודשים ארוכים מנעתי את הבאתו של החוק להצבעה טרומית. משהגיעה ההצבעה, הצבעתי נגד החוק יחד עם קומץ חברי כנסת שכלל את רוב חבריי בליכוד".

מוזס דן עם נתניהו בזהות העיתונאים שיסקרו אותו: "צריך לדאוג שתהיה רה"מ" עורך ידיעות אחרונות: אם נוני מוזס היה מנסה להפוך את הקו של העיתון היינו עוזבים כולנו | נתניהו הבטיח למוזס מפורשות לפעול למענו: ״אפשר לחוקק את זה, נקים ועדה מיוחדת״הטריק של נתניהו לקידום חוקים שנויים במחלוקת בתחום התקשורת | נתניהו אמר למוזס שאם יכתוש אותו לפני הבחירות, הוא יטפל בו |שותפי הסוד לחקירות נתניהו: האנשים שהצליחו להפתיע גם את ראש הממשלה | נתניהו מרגיש שהאדמה רועדת תחת רגליו, אך הוא לא מתכוון לעזוב בשקט / יוסי ורטר | ההזדמנות ההיסטורית של מנדלבליט / גידי וייץ | שאלות ותשובות: מתי טובה לראש הממשלה הופכת לשוחד?

בהמשך כתב ראש הממשלה: "גם ידוע שלאחר שהחוק עבר ברוב גדול, פירקתי את הממשלה והלכתי לבחירות לכנסת, בין השאר בגלל החתרנות מתוך הממשלה להעביר את החוק. כולם גם יודעים שעם הקמת הממשלה החדשה לאחר הבחירות, הכנסתי סעיף מפורש בהסכמים הקואליציונים כדי למנוע הישנות חקיקה כזאת. בגלל כל זה - לא קרה כלום. 'ישראל היום' נשאר על כנו, משגשג ופורח. ואילו התקשורת הרעה שקיבלתי ב'ידיעות אחרונות' ו-ynet לא פסקה ולו לרגע".

כמו כן כתב נתניהו: "בימים האחרונים מתנהל מסע תקשורתי מתוזמר, חסר תקדים בהיקפו, כדי להפיל את ממשלת הליכוד בראשותי. מסע תעמולה זה נועד להפעיל לחץ על היועץ המשפטי לממשלה וגורמים אחרים בפרקליטות כדי שיגישו כתב אישום נגדי. השיטה היא פשוטה: יום יום וערב וערב מפיצים תמלילים מסוננים שנבחרים בקפידה ושקרים מכוונים בשני הנושאים שעומדים על הפרק. כמובן שכל עוד החקירה נמשכת, אין לי אפשרות להגן על עצמי. אינני יכול לספר לציבור את הסיפור האמיתי שעומד מאחורי הדברים, שמבהיר שלא היתה פה שום עבירה".

מוקדם יותר אתמול דיווח העיתונאי גיא פלג בחדשות ערוץ 2 כי נתניהו פנה לאנשי עסקים כדי לשכנעם להשקיע כספים בידיעות אחרונות כדי לסייע למוזס. לפי הדיווח, נתניהו ארגן מפגשים בין איש העסקים האוסטרלי המקורב לו ג'יימס פאקר לבין מוזס, ואף תדרך את פאקר לפני המפגשים. בדיווח נאמר עוד כי נתניהו פנה בעניין גם למפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן וללארי אליסון, מיליארדר אמריקאי העומד בראש חברת התוכנה הענקית אורקל. נתניהו, כך על פי הדיווח, ניסה גם לתווך בין מוזס לבין קונצרן התקשורת הגרמני אקסל שפרינגר.

בחדשות 2 פורסמו ציטוטים נוספים הלקוחים מהקלטות השיחות בין נתניהו למוזס, ולפיהם השניים דנו בנוהל להעברת ידיעות חיוביות על ראש הממשלה לידיעות אחרונות לקראת הבחירות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ