סבר פלוצקר: מוזס צריך לוותר על תפקידו כעורך האחראי של "ידיעות אחרונות"

הפרשן הכלכלי של העיתון הוסיף כי התנהלותו של מוזס "פגעה קשות במוניטין של 'ידיעות אחרונות' ושחקה את אמינותו בתקופה קשה במיוחד"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סבר פלוצקר ב-2012
סבר פלוצקר ב-2012צילום: עופר וקנין

במאמר שפרסם הבוקר (שני) ב"ידיעות אחרונות", קרא הפרשן והעורך הכלכלי של העיתון סבר פלוצקר למו"ל והעורך האחראי שלו נוני מוזס לוותר על תפקידו. זאת בעקבות הפרסומים לפיהם מוזס דן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על סיקור אוהד יותר בעיתון בתמורה להחלשת "ישראל היום". פלוצקר כתב כי התנהלותו של מוזס "פגעה קשות במוניטין של 'ידיעות אחרונות' ושחקה את אמינותו בתקופה קשה במיוחד". פלוצקר גם דרש להרחיק את ראש הממשלה מתפקידו כדי "להציל את המדינה". אתמול נחקר מוזס במשך יותר משמונה שעות במשטרה.

פלוצקר הוסיף כי הוא "מתחלחל למקרא תמלילי השיחות בין השניים" וכי "משחק הפוקר המשונה" ששניהם משחקים הוא בעיקר "מגעיל, דוחה ומקומם". "כאזרח, דעתי היא שנתניהו מזיק עכשיו למדינה שבה אני חי ורוצה שבה יחיו ילדיי ונכדיי", כתב. "כדי להציל את המדינה נדרשת הרחקתו המהירה של נתניהו מהגה ראשות הממשלה".

בנוגע למניעים מאחורי הקמת "ישראל היום", כותב פלוצקר כי שלדון אלדסון לא הקים את החינמון כדי להלל ולשבח את משפחת נתניהו, אלא כדי להרוס את "ידיעות אחרונות". "אני יודע זאת משום שאדלסון עצמו אמר לי אז את הדברים", כתב, "ולא רק לי. הוא אמר אותם גם ישירות למו"ל העיתון, נוני מוזס".

פלוצקר האשים גם עיתונים ועיתונאים בכלי תקשורת אחרים שפתחו לדבריו ב"חגיגת שנאה" נגד "ידיעות אחרונות". לדבריו, אלה "מנהלים מסע נגד עיתון – לא נגד המו"ל שלו – שבגלל עצמאותו ומאבקיו הפך ליעד חיסול על ידי מיליארדר של בתי קזינו.

מוזס דן עם נתניהו בזהות העיתונאים שיסקרו אותו: "צריך לדאוג שתהיה רה"מ" עורך ידיעות אחרונות: אם נוני מוזס היה מנסה להפוך את הקו של העיתון היינו עוזבים כולנו | נתניהו הבטיח למוזס מפורשות לפעול למענו: ״אפשר לחוקק את זה, נקים ועדה מיוחדת״הטריק של נתניהו לקידום חוקים שנויים במחלוקת בתחום התקשורת | נתניהו אמר למוזס שאם יכתוש אותו לפני הבחירות, הוא יטפל בו |שותפי הסוד לחקירות נתניהו: האנשים שהצליחו להפתיע גם את ראש הממשלה | נתניהו מרגיש שהאדמה רועדת תחת רגליו, אך הוא לא מתכוון לעזוב בשקט / יוסי ורטר | ההזדמנות ההיסטורית של מנדלבליט / גידי וייץ | שאלות ותשובות: מתי טובה לראש הממשלה הופכת לשוחד?

אתמול פורסם בחדשות 2 כי נתניהו פנה לאנשי עסקים המקורבים לו כדי לשכנע אותם להשקיע ב"ידיעות אחרונות". לפי הדיווח, מקורבו של נתניהו, המיליארדר ארנון מילצ'ן, המעורב גם בפרשת טובות ההנאה, תיווך בין איש העסקים האוסטרלי המקורב לראש הממשלה ג'יימס פאקר לבין מוזס לגבי השקעה בידיעות אחרונות. לפי הדיווח, נתניהו אף תידרך את פאקר לפני המפגשים. בדיווח נאמר עוד כי נתניהו פנה בעניין גם למילצ'ן וללארי אליסון, מיליארדר אמריקאי העומד בראש חברת התוכנה הענקית אורקל. נתניהו, כך על פי הדיווח, ניסה גם לתווך בין מוזס לבין קונצרן התקשורת הגרמני אקסל שפרינגר.

בערוץ 10 דווח כי מוזס אמר בחקירתו כי לא היתה לו כוונה לשנות באופן מהותי את מדינות סיקור נתניהו בעיתונו, ושהכוונה היתה לשנות את עמדת נתניהו בעניין ישראל היום. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ