מוזס נחקר במשטרה כשלוש שעות; עורך ידיעות אחרונות רון ירון מסר עדות

אתמול נחקר מוזס במשך יותר משמונה שעות. אתמול דווח בחדשות 2 כי ראש הממשלה נתניהו פנה לאנשי עסקים במטרה לשכנעם להשקיע כספים בעיתון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס נחקר הבוקר (שני) פעם נוספת במשרדי להב 433. בהמשך היום הגיע גם עורך העיתון רון ירון למסור עדות. אתמול נחקר מוזס במשך שמונה שעות בנוגע לפגישותיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

אמש דיווח העיתונאי גיא פלג בחדשות ערוץ 2 כי נתניהו פנה לאנשי עסקים כדי לשכנעם להשקיע כספים בידיעות אחרונות כדי לסייע למוזס. לפי הדיווח, נתניהו ארגן מפגשים בין איש העסקים האוסטרלי המקורב לו ג'יימס פאקר לבין מוזס, ואף תדרך את פאקר לפני המפגשים. בדיווח נאמר עוד כי נתניהו פנה בעניין גם למפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן וללארי אליסון, מיליארדר אמריקאי העומד בראש חברת התוכנה הענקית אורקל. נתניהו, כך על פי הדיווח, ניסה גם לתווך בין מוזס לבין קונצרן התקשורת הגרמני אקסל שפרינגר.

נוני מוזס, אתמולצילום: עופר וקנין

מוזס דן עם נתניהו בזהות העיתונאים שיסקרו אותו: "צריך לדאוג שתהיה רה"מ" עורך ידיעות אחרונות: אם נוני מוזס היה מנסה להפוך את הקו של העיתון היינו עוזבים כולנו | נתניהו הבטיח למוזס מפורשות לפעול למענו: ״אפשר לחוקק את זה, נקים ועדה מיוחדת״הטריק של נתניהו לקידום חוקים שנויים במחלוקת בתחום התקשורת | נתניהו אמר למוזס שאם יכתוש אותו לפני הבחירות, הוא יטפל בו |שותפי הסוד לחקירות נתניהו: האנשים שהצליחו להפתיע גם את ראש הממשלה | נתניהו מרגיש שהאדמה רועדת תחת רגליו, אך הוא לא מתכוון לעזוב בשקט / יוסי ורטר | ההזדמנות ההיסטורית של מנדלבליט / גידי וייץ | שאלות ותשובות: מתי טובה לראש הממשלה הופכת לשוחד?

בחדשות 2 פורסמו ציטוטים נוספים מהקלטות השיחות בין נתניהו למוזס, ולפיהם השניים דנו בנוהל להעברת ידיעות חיוביות על ראש הממשלה לידיעות אחרונות ו-ynet לקראת הבחירות ב-2013.

אתמול התייחס נתניהו לפרשה ואמר: "כל הטענות הללו, שאני פעלתי לקידום חוק 'ישראל היום', הן טענות שווא. כך גם לגבי הנושא השני, כפי שיתברר במהלך הזמן". עוד כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו: "כולם יודעים שהתנגדתי התנגדות נחרצת לחוק 'ישראל היום', שאחרים רקחו ויזמו עוד הרבה לפני הבחירות של 2013. במשך חודשים ארוכים מנעתי את הבאתו של החוק להצבעה טרומית. משהגיעה ההצבעה, הצבעתי נגד החוק יחד עם קומץ חברי כנסת שכלל את רוב חבריי בליכוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ