היועמ"ש: לא ידעתי על המו"מ בין נתניהו למוזס כשהייתי מזכיר ממשלה

במענה לפניית "הארץ" נמסר מטעמו של אביחי מנדלבליט כי "עסק אך ורק בנושאים מקצועיים הקשורים לניהול עבודת הממשלה"

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנדלבליט באוניברסיטת חיפה, בשבוע שעבר
שרון פולבר

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, טוען כי לא ידע על על המשא ומתן בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס במהלך כהונתו כמזכיר הממשלה. במענה לפניית "הארץ" שנשלחה אתמול (ראשון), מסר מנדלבליט כי במהלך כהונתו, שהסתיימה בפברואר 2016, הוא "עסק אך ורק בנושאים מקצועיים הקשורים לניהול עבודת הממשלה, וכן בתחומי עיסוק ממשלתיים מקצועיים שהוטלו עליו על ידי הממשלה".

על השאלה אם נודע לו על הפגישות בין מוזס לנתניהו השיב מנדלבליט גם כן בשלילה. "מנדלבליט למד לראשונה על קיומן של הפגישות האמורות רק לאחר תחילת כהונתו כיועץ המשפטי לממשלה, בתפקידו כראש מערכת אכיפת החוק", נכתב במענה מטעמו. 

הבוקר פנה הפעיל הפוליטי אלדד יניב, באמצעות עורכי דינו יובל יועז ודורון ברקת, לראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה ניצב מני יצחקי בדרישה לגבות את עדותו של מנדלבליט. "ההתרחשויות בשני התיקים האמורים (תיק 1000 ו-2000, ש"פ) אירעו בתקופה שבה שימש היועץ בתפקיד מזכיר הממשלה. יהא זה בלתי סביר להניח, ומכל מקום אין כל סיבה להניח, כי מר מנדלבליט לא היה מודע או לא היה מעורב במהלכים האמורים". עוד כתבו עורכי הדין בפנייה כי "על פי הידוע רוב המפגשים בין מוזס ונתניהו התקיימו בלשכת ראש הממשלה. יהא זה בלתי סביר להניח שמר מנדלבליט נמנע מלעסוק בנושא 'חוק ישראל היום' ותיאום עמדת הקואליציה ביחס להצבעה על אותה הצעת חוק".

מוזס דן עם נתניהו בזהות העיתונאים שיסקרו אותו: "צריך לדאוג שתהיה רה"מ" עורך ידיעות אחרונות: אם נוני מוזס היה מנסה להפוך את הקו של העיתון היינו עוזבים כולנו | נתניהו הבטיח למוזס מפורשות לפעול למענו: ״אפשר לחוקק את זה, נקים ועדה מיוחדת״הטריק של נתניהו לקידום חוקים שנויים במחלוקת בתחום התקשורת | נתניהו אמר למוזס שאם יכתוש אותו לפני הבחירות, הוא יטפל בו |שותפי הסוד לחקירות נתניהו: האנשים שהצליחו להפתיע גם את ראש הממשלה | נתניהו מרגיש שהאדמה רועדת תחת רגליו, אך הוא לא מתכוון לעזוב בשקט / יוסי ורטר | ההזדמנות ההיסטורית של מנדלבליט / גידי וייץ | שאלות ותשובות: מתי טובה לראש הממשלה הופכת לשוחד?

מנדלבליט פסל את עצמו מלדון בענייניו של ראש הסגל לשעבר של נתניהו, גיל שפר, המצוי כעת תחת חקירה בחשד לביצוע עבירות מין בזמרת. זאת בשל היכרותם המוקדמת של השניים, בין היתר כחלק מעבודתם המשותפת בלשכת נתניהו. עם זאת, בענייני ראש הממשלה ומשפחתו מנדלבליט עוסק באופן מלא.

כחלק מעבודתה של ועדת האיתור לתפקיד היועמ"ש שבחרה במנדלבליט נידונה בין היתר סוגיית המעבר בין תפקיד מזכיר הממשלה לתפקיד היועץ. חברי הוועדה לא ראו בכך מכשול ואפשרו את כניסתו לתפקיד, זאת מלבד יו"ר הוועדה, השופט בדימוס אשר גרוניס, שסבר כי יש צורך בתקופת צינון. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ